Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

Znani Polacy pobiegną w sztafecie z ogniem olimpijskim. Właśnie wyruszyli do Pjongczangu

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 16:06
Udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych - pomagają potrzebującym, motywują do działania, bawią ze szklanego ekranu czy zdobywają najwyższe sportowe laury. Tak w skrócie można opisać grupę, która właśnie wyruszyła do Korei Południowej. Kilkanaście niezwykłych osób pobiegnie w sztafecie poprzedzającej Zimowe Igrzyska Olimpijskie PjongCzang 2018. Tuż przed wylotem spotkała się z nimi  Marta Matuszak.
Polacy w drodze do Pjongczang
Polacy w drodze do PjongczangFoto: polskieradio.pl/ Marta Matuszak

Choć do Igrzysk Olimpijskich jeszcze ponad miesiąc, to już dziś pierwsi Polacy wyruszyli do Korei Południowej. I nie są to sportowcy, ale osoby znane i lubiane, czyniące dobro i mobilizujące do działania. W Pjongczang wezmą udział w tradycyjnej sztafecie z ogniem olimpijskim. W gronie wybrańców jest m.in. Dagmara Skalska - pisarka i blogerka, której "Projekt Egoistka"  stał się inspiracją dla wielu kobiet. To kobieta, która sama wiele przeszła - została młodą wdową, ale mimo to odzyskała siłę, a teraz pozytywną energią zaraża innych. Posłuchajcie rozmowy tuż przed wyjazdem do Pjongczang.


W gronie kilkunastu wybranych osób znaleźli się też m.in. Ewa Błaszczyk, Janina Ochojska, Joanna Jędrzejczyk, Lidia Popiel, Marek Kamiński, Michał Pol i Artur Żmijewski. Wszyscy podkreślali zgodnie, że udział w sztafecie z ogniem olimpijskim to dla nich ogromne przeżycie i zaszczyt.

mm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak