Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: weteran z Indii. Saneczkarz Shiva Keshavan po raz szósty na igrzyskach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 11:06
Reprezentanci Indii nie zdobyli dotąd medalu zimowych igrzysk, ale ten kraj ma wyjątkowego sportowca. To 36-letni saneczkarz Shiva Keshavan, dla którego start na igrzyskach w południowokoreańskim Pjongczangu będzie już szóstym w karierze.
Saneczkarz Shiva K. P. Keshavan z Indii
Saneczkarz Shiva K. P. Keshavan z IndiiFoto: PAP/EPA CJ GUNTHER

Keshavan debiutował w Nagano w 1998 roku w wieku zaledwie 16 lat. Podczas tamtych olimpijskich zmagań, a także cztery lata później w Salt Lake City był jedynym zawodnikiem z Indii. Po trzy, cztery osoby z tego kraju wystąpiły na igrzyskach w Turynie (2006), Vancouver (2010) i Soczi (2014).

W Pjongczangu, poza saneczkarzem, startować będzie również 26-letni biegacz narciarski Jagdish Singh.

W letnich igrzyskach aż osiem złotych medali zdobyła męska reprezentacja Indii w hokeju na trawie. Z kolei w dyscyplinach indywidualnych zwyciężył tylko Abhinav Bindra w strzelectwie w konkurencji karabinu pneumatycznego 10 m podczas zawodów w Pekinie w 2008 roku

Wkrótce z okazji igrzysk w Pjongczangu na naszej stronie tekst poświęcony oryginalnym sportowcom, którzy w przeszłości występowali na zimowych arenach. 

mb 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PjongCzang 2018: z Tonga na zimowe igrzyska. "Nie boję się porażki. Boję się nie spróbować"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 19:00
W wieku 12 lat chłopak z leżącego na krańcu świata Tonga zamarzył o tym, by reprezentować w taekwondo swój niewielki kraj na igrzyskach olimpijskich. Swój cel zrealizował w 2016 roku w Rio, a w lutym w nowej roli zobaczymy go na...zimowych igrzyskach w Pjongczangu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PjongCzang 2018: "Jeśli Jamajczycy potrafią, to ja też potrafię". Ghańczyk "poślizga" się w skeletonie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 18:00
- Moja babcia usiadła i powiedziała do mnie: Akwasi, to czego potrzebujesz do osiągnięcia sukcesu, masz w sobie. Musisz wierzyć w siebie, ciężko pracować i nigdy się nie poddawać - wspominał Akwasi Frimpong. Tak zaczęła się historia Ghańczyka, który wystąpi na zbliżających się zimowych igrzyskach w Pjongczangu.
rozwiń zwiń