Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: wspaniałe igrzyska Niemców. Przez tydzień zdobyli więcej złotych medali niż w Soczi

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 21:38
Trwające igrzyska olimpijskie w Pjongczangu są niezwykle udane dla reprezentantów Niemiec. Mimo, że zmagania nie osiągnęły jeszcze pólmetka tamtejsi sportowcy zdobyli już dziewięć złotych medali, o jeden więcej niż podczas całych igrzysk w Soczi przed czterema laty.
Sztafeta niemieckich saneczkarzy cieszy się ze złotego medalu
Sztafeta niemieckich saneczkarzy cieszy się ze złotego medaluFoto: PAP/EPA/FILIP SINGER

Czwartek przyniósł Niemcom kolejne dwa zlote medale. Aliona Sawczenko i Bruno Massot okazali się najlepszą parą sportową w łyżwiarstwie figurowym, a sztafeta saneczkarzy w składzie Natalie Geisenberger, Johannes Ludwig, Tobias Wendl, Tobias Arlt okazała się bezkonkurencyjna, znacznie wyprzedzając rywali.

Dotychczas reprezentanci tego kraju wywalczyli 15 medali - dziewięć złotych, dwa srebrne i cztery brązowe. W klasyfikacji medalowej  zdecydowanie wyprzedzają Norwegów (6-7-4) oraz Holendrów (5-5-2). Dla porównania: cztery lata temu Niemcy w tabeli medalowej zajęli szóste miejsce z dorobkiem 20 krążków - ośmiu złotych, sześciu srebrnych i sześciu brązowych.

Trzeba zaznaczyć, że początek igrzysk mógł być jeszcze bardziej udany dla naszych zachodnich sąsiadów. Medali w swoich startach nie zdobyli jednak murowani faworyci do podium, tacy jak saneczkarz Felix Loch, który niemal pewne zwycięstwo stracił przez błąd w ostatnim ślizgu, lub skoczek narciarski Richard Freitag. Rywal Kamila Stocha będzie miał jednak jeszcze szansę na przywiezienie z igrzysk dwóch medali.

Szansę na złoto miał także w kombinacji alpejskiej narciarz Thomas Dressen. Prowadził on po zjeździe, jednak w slalomie poradził sobie dużo słabiej i spadł aż na dziewiątą pozycję w klasyfikacji łącznej.

Polacy na razie medalu nie zdobyli. Najlepsze wyniki zanotowali skoczkowie: Kamil Stoch był 4., a Stefan Hula 5. w sobotnim konkursie na normalnej skoczni. W czwartek szóste miejsce w biegu indywidualnym na 15 km wywalczyła biathlonistka Monika Hojnisz.

pm

aby dodać komentarz
brak

Polska sztafeta mieszana - podobnie jak w 2014 roku - zajęła ósme miejsce w rywalizacji saneczkarzy na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Wygrała reprezentacja Niemiec, powtarzając sukces sprzed czterech lat z Soczi.