Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: Gąsienica-Daniel cieszy się z wyniku, Vonn płacze, Gisin triumfuje

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 08:39
Szwajcarka Michelle Gisin wygrała kombinację alpejską igrzysk w Pjongczangu. Srebrny medal zdobyła Amerykanka Mikaela Shiffrin, a brązowy rodaczka zwyciężczyni Wendy Holdener. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 16. miejsce.
Maryna Gąsienica-Daniel na mecie w PjongCzangu
Maryna Gąsienica-Daniel na mecie w PjongCzangu Foto: PAP/Grzegorz Momot

Prowadząca po zjeźdie Amerykanka Lindsey Vonn nie ukończyła slalomu.

Gisin była trzecia w zjeździe i uzyskała czwarty zjazd slalomu, co pozwoliło jej zająć miejsce na najwyższym stopniu podium. To jej największy sukces w karierze. Do tej pory nie wygrała żadnych pucharowych zawodów, ale jest wicemistrzynią świata w tej konkurencji. O blisko sekundę wyprzedziła Shiffrin. Amerykanka uzyskała dopiero czwarty czas slalomu, którego jest największą specjalistką w ostatnich latach.

Gąsienica-Daniel miała 19. czas zjazdu i 13. slalomu. Do Gisin straciła łącznie 6,29. Ostatnią indywidualną konkurencję igrzysk w Pjongczangu w narciarstwie alpejskim ukończyło 18 zawodniczek.