Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: złoto starszej siostry inspiracją dla Szwajcarki

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 12:58
Szwajcarka Michelle Gisin, która wygrała kombinację alpejską na igrzyskach w Pjongczangu, przyznała, że inspirację stanowił dla niej triumf starszej siostry Dominique w zjeździe cztery lata temu w Soczi. "Wtedy uwierzyłam, że wszystko jest możliwe" - podkreśliła.
Michelle Gisin
Michelle GisinFoto: PAP/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

24-letnia narciarka uzyskała trzeci czas zjazdu, a dzięki - jak to określiła - "najlepszemu slalomowi w życiu" sięgnęła po złoto w kombinacji.

Dzięki niej rodzina Gisin na drugich z kolei igrzyskach ma powody do świętowania. W Soczi w 2014 roku w zjeździe zwyciężyła jej osiem lat starsza siostra Dominique (ex aequo ze Słowenką Tiną Maze).

- Jej triumf stanowił dla mnie inspirację i motywację, ale nie w takim sensie, że chciałam jej dorównać, czułam się zazdrosna czy coś podobnego. Nigdy nie rywalizowałyśmy o prymat w rodzinie, a moment, gdy Dominique została mistrzynią olimpijską był najpiękniejszy w moim życiu. Do dziś... - zaznaczył młodsza z sióstr.

Jak przyznała, właśnie wtedy uwierzyła, że wszystko jest możliwie, zwłaszcza w sporcie.

- I dzisiaj to zrealizowałam - powiedziała.

Dodała, że w rodzinnym domu w Engelbergu zapewne odbędzie się wielka feta, ale dopiero za ponad trzy tygodnie.

- Czekają mnie jeszcze starty w Pucharze Świata, a ja już bardzo tęsknię za domem, tak samo jak za szwajcarskim serem i czekoladą - zauważyła.

Gisin stanęła na podium obok Amerykanki Mikaeli Shiffrin i swojej rodaczki Wendy Holdener.

- To niewiarygodne, że znalazłam się w towarzystwie tak wyśmienitych slalomistek. Cały sezon czekałam na naprawdę udany przejazd w tej konkurencji i doczekałam się w najbardziej pożądanym momencie - podsumowała złota medalistka, której narty rodzice przypięli po raz pierwszy, gdy miała rok.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

PjongCzang 2018: Gąsienica-Daniel cieszy się z wyniku, Vonn płacze, Gisin triumfuje

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 08:39
Szwajcarka Michelle Gisin wygrała kombinację alpejską igrzysk w Pjongczangu. Srebrny medal zdobyła Amerykanka Mikaela Shiffrin, a brązowy rodaczka zwyciężczyni Wendy Holdener. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 16. miejsce.
rozwiń zwiń