Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: Mateusz Sochowicz, polski saneczkarz... pojechał po bandzie. "Na ślepo" pędził 130 km/h

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 11:09
W niedzielę na torze saneczkarskim rywalizowali nasi reprezentanci. W zmaganiach jedynek Maciej Kurowski zajął 19. miejsce. W rywalizacji udział wziął jeszcze Mateusz Sochowicz, który został sklasyfikowany na 27. pozycji. W zajęciu lepszej przeszkodziło mu... gapiostwo.
Mateusz Sochowicz podczas przejazdu na torze saneczkarskim w Pjongczangu
Mateusz Sochowicz podczas przejazdu na torze saneczkarskim w PjongczanguFoto: PAP/Grzegorz Momot

- Zgubiłem gdzieś maskę chroniącą twarz i dopiero na starcie zauważyłem, że jej nie mam. Na reakcję było za późno i tor pokonałem na wyczucie, na ślepo. Jak się jedzie 130 km/h i nic nie widzi, to trochę jest stres, ale jakoś się udało. Dotarłem na dół cały i zdrowy, więc jestem zadowolony. Kilka błędów popełniłem, jednak w tych warunkach to uważam, że i tak wyszło całkiem nieźle - wyjasnił Mateusz Sochowicz.

- Nie ukrywam, że oczekiwałem od siebie znacznie więcej. Zarówno dzisiejsze wydarzenie, jak i popełnione już w pierwszym ślizgu poważne błędy były dla mnie solidną lekcją pokory. Wierzę, że zaprocentuje to w kolejnych latach - dodał 21-letni olimpijski debiutant.

Dziewiętnasta lokata Kurowskiego to najlepszy wynik reprezentanta Polski w tej konkurencji od 42 lat w igrzyskach. W Innsbrucku w 1976 roku w czołowej dwudziestce uplasowało się trzech biało-czerwonych. Dwunasty był Jan Kasielski, szesnasty Mirosław Więckowski, a dziewiętnasty Andrzej Piekoszewski. 

W Pjongczangu nieoczekiwanie zwyciężył Austriak David Gleirscher. Drugi był Amerykanin Chris Mazdzer, a trzeci Niemiec Johannes Ludwig. 

ah, PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PjongCzang 2018: biathlonistki zawiodły, łyżwiarki także bez medalu [4. DZIEŃ IGRZYSK NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 16:00
O medale igrzysk olimpijskch w Pjongczangu walczyła w poniedziałek silna grupa Polek. Naszym paniom nie udało się wywalczyć pierwszego medalu dla Polski. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji oraz słuchania relacji wysłanników Polskiego Radia do Pjongczangu.
rozwiń zwiń