Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: poznaliśmy kadry skoczków Austrii i Niemiec. Niespodzianek brak

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 16:37
Trenerzy kadr skoczków narciarskich Austrii - Heinz Kuttin i Niemiec - Werner Schuster nie sprawili żadnej niespodzianki, ogłaszając składy zespołów na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu.
Gregor Schlierenzauer
Gregor SchlierenzauerFoto: Lisi Niesner/PAP EPA

W ekipie Austrii - zgodnie z przewidywaniami - znaleźli się Clemens Aigner, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Stefan Kraft i Gregor Schlierenzauer. Aktualnie najwyżej sklasyfikowanym w Pucharze Świata jest triumfator poprzedniej edycji PŚ Kraft, zajmujący piąte miejsce.

Na 21. pozycji jest Hayboeck, a dwa miejsca niżej plasuje się Fettner. Aigner zajmuje 28. lokatę, a najniżej sklasyfikowany jest najbardziej utytułowany z tego grona Schlierenzauer - 36.

W ekipie Niemiec do Pjongczangu polecą Richard Freitag, Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler, Karl Geiger i Stephan Leyhe. Dwaj pierwsi plasują się aktualnie na drugiej i trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ.

W czołówce PŚ, na 10. pozycji, jest jeszcze Eisenbichler, Geiger zajmuje 14. lokatę, a Leyhe – 18. Z grona powołanych, trenerzy obydwu reprezentacji będą musieli wybrać po czterech zawodników, których wystawią w każdym z trzech konkursów.

Igrzyska w południowokoreańskim Pjongczangu rozpoczną się 9 lutego. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje do pierwszego konkursu w skokach narciarskich. 10 lutego zawodnicy będą walczyć na normalnej skoczni, tydzień później na dużej, a na 19 lutego zaplanowana jest rywalizacja drużynowa.

pm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Pjongczang 2018: Horngacher podał skład na igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 20:13
Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula i Maciej Kot – tych skoczków narciarskich wybrał trener Stefan Horngacher na wyjazd na igrzyska olimpijskie do Pjongczangu. Skład musi zostać jeszcze zatwierdzony przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
rozwiń zwiń