Polskie Radio
Section05
gregor schlierenzauer

TYLKO U NAS Oberstdorf 2021: mistrzostwa bez Gregora Schlierenzauera. Austriak przedwcześnie kończy sezon

Gregor Schlierenzauer w obecnym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich wywalczył zaledwie dziewięć punktów. Nic więc dziwnego, że nie znalazł się w składzie reprezentacji Austrii na rozpoczynające się w środę mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Niestety, dodatkowo nabawił się kontuzji, która wyeliminuje go z rywalizacji do końca sezonu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie Oberstdorf 2021 gregor schlierenzauer

PŚ w skokach: Stoch pobije rekord Małysza? "Rakieta z Zębu" może odpalić w Zakopanem

Kamil Stoch ma już na koncie 39 zwycięstw w konkursach z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich, tyle samo co Adam Małysz. Już w niedzielę podczas konkursu indywidualnego w Zakopanem "Rakieta z Zębu" może wyprzedzić w tej klasyfikacji słynnego rodaka. Więcej zwycięstw od obu Polaków ma tylko dwóch skoczków. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w skokach 2020/2021 Kamil Stoch Adam Małysz gregor schlierenzauer

PŚ w skokach: Gregor Schlierenzauer znów będzie wielki? "Jestem na dobrej drodze"

Austriacki skoczek Gregor Schlierenzauer jest rekordzistą pod względem wygranych konkursów Pucharu Świata. Po raz ostatni w pucharowych zawodach triumfował jednak w grudniu 2014 roku. Teraz liczy, że w nowym sezonie znowu będzie walczył o najwyższe laury. "Jestem na dobrej drodze" - napisał na swoim blogu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2020/2021 gregor schlierenzauer

"Weteran i stary chłop" Adam Małysz z wdziękiem odpowiedział na wyzwanie Schlierenzauera

Adam Małysz szybko zareagował na wyzwanie Gregora Schlierenzauera. Austriacki skoczek narciarski rzucił wyzwanie byłemu skoczkowi, a także Kamilowi Stochowi i Piotrowi Żyle oraz gwiazdom innych dyscyplin: piłkarzowi Neymarowi czy alpejczykowi Marcelowi Hirscherowi. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe gregor schlierenzauer Adam Małysz Kamil Stoch Piotr Żyła Neymar PŚ w skokach 2020/2021

SKOKI NARCIARSKIE Wyzwanie Schlierenzauera. Nominowani Polacy i... Neymar

Przymusowy pobyt w domu ze względu na pandemię koronawirusa coraz częściej zachęca sportowców do wymyślania coraz to nowych wyzwań sprawnościowych. Swój challenge wymyślił Gregor Schlierenzauer. Austriacki skoczek narciarski rzucił wyzwanie m.in. Adamowi Małyszowi, Kamilowi Stochowi i Piotrowi Żyle oraz gwiazdom innych dyscyplin: piłkarzowi Neymarowi czy alpejczykowi Marcelowi Hirscherowi. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe gregor schlierenzauer Adam Małysz Kamil Stoch Piotr Żyła Neymar PŚ w skokach 2020/2021

PŚ W SKOKACH Będzie wielki powrót? Schlierenzauer szykuje formę

Zwycięzca 53 konkursów z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich Gregor Schlierenzauer przez ostatnie cztery lata zmagał się z dużym kryzysem formy. Austriak zapewnił, że to już przeszłość i nadchodzącej zimy znowu chce znowu walczyć z najlepszymi - Wszystko idzie we właściwą stronę - przyznał 29-latek w rozmowie z portalem kleinezeitung.at.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe gregor schlierenzauer PŚ w skokach 2019/2020

W Seefeld bez Tande i Schlierenzauera

Kolejne reprezentacje w skokach narciarskich ogłaszają składy na zbliżające się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym (20 lutego - 3 marca), które odbędą się w austriackim Seefeld. W drużynie gospodarzy zabraknie Gregora Schlierenzauera, natomiast w kadrze Norwegii nie znalazł się Daniel Andre Tande, który nie zdołał wyleczyć na czas kontuzji kolana. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe gregor schlierenzauer PŚ w skokach 2018/2019 Seefeld 2019

Stoch przerósł Schlierenzauera? Wymowne słowa trenera

Słynny austriacki skoczek narciarski Gregor Schlierenzauer nie znalazł się w kadrze swojej reprezentacji na konkursy Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu (15-16 grudnia). Trener tamtejszej kadry Andreas Felder uważa, że Austriak, w przeciwieństwie do Kamila Stocha, "przeoczył moment", gdy mógł coś zmienić na lepsze w swoim skakaniu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT PŚ w skokach 2018/2019 sporty zimowe Skoki narciarskie Kamil Stoch gregor schlierenzauer