Rosja 2018

Rosja 2018: Belgia trzecią drużyną mistrzostw świata. Anglia bez medalu wraca do domu [DZIEŃ NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 19:04
W meczu o trzecie miejsce piłkarskich mistrzostw świata w Rosji reprezentacja Belgii pokonała Anglię 2:0, po bramkach Thomasa Meuniera i Edena Hazarda. To pierwszy brązowy medal w historii dla drużyny "Czerwonych diabłów".
  • Z Londynu o meczu Anglia - Belgia Adam Dąbrowski (IAR)
  • Belgowie mają szansę na największy sukces w historii. Do tej pory było to czwarte miejsce na mundialu w Meksyku w 1986 roku. Więcej w relacji Beaty Płomeckiej (IAR)
  • Magazyn "Prosto z mundialu" część 1. - w magazynie Marek Solecki zapowiada mecz Anglia - Belgia (PR1)
  • Jerzy Engel gościem "Sygnałów dnia" (PR1)
  • Magazyn "Prosto z mundialu" część 2. (PR1)
  • Nasz korespondent Maciej Jastrzębski o meczu Anglia - Belgia (IAR)
  • Magazyn "Prosto z mundialu" część 3. (PR1)
  • Studio MŚ w Trójce (PR3)
  • Magazyn "Prosto z mundialu" (Marek Solecki komentuje mecz o 3. miejsce - I połowa) część 4. (PR1)
  • Magazyn "Prosto z mundialu" (R. Skrzyński i A. Janisz przed finałem MŚ) część 5. (PR1)
  • Magazyn "Prosto z mundialu" (Marek Solecki komentuje mecz o 3. miejsce - II połowa) część 6. (PR1)
  • Magazyn "Prosto z mundialu" część 7. (PR1)
  • Studio MŚ w Trójce (relacja Adama Maleckiego) (PR3)
Reprezentacja Belgii trzecią drużyną świata
Reprezentacja Belgii trzecią drużyną świata Foto: PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

Cały świat opanowała piłkarska gorączka. Nie inaczej jest na portalu PolskieRadio.pl. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy unikalny serwis, na którym można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem w Rosji. Ponadto zapraszamy do słuchania relacji naszych wysłanników na antenach Jedynki i Trójki.

Serwis specjalny
baner 2 rosja 2018
Rosja 2018

Mecz w Sankt Petersburgu rozpoczął się od szybkiego trafienia reprezentacji Belgii. Zaledwie po czterech minutach od pierwszego gwizdka sędziego Thomas Meunier pokonał Jordana Pickforda. Przez większość spotkania to podopieczni Garetha Southgate'a byli częściej przy piłce, jednak nic z tego nie wynikało. Belgowie co jakiś czas próbowali kontrować "Synów Albionu", ale między słupkami dobrze spisywał się Pickford.

W drugiej połowie selekcjonerzy dokonali kilku zmian w swoich jedenastkach. Anglicy coraz częściej zaczęli dochodzić do głosu i konstruować sobie dogodne okazje. Cały czas na posterunku był Thibaut Courtois, który ratował swoją drużynę przed utratą bramki. Kilka razy dobrze spisała się cała formacja defensywna "Czerwonych diabłów".

Najlepszą okazję na dwadzieścia minut przed końcem spotkania miał Eric Dier, który przedarł się w pole karne Belgów i przelobował bramkarza, jednak z linii bramkowej piłkę w ostatniej sekundzie wybił Toby Alderweireld. Anglicy próbowali różnych wariantów, ale cały czas brakowało wykończenia. Kilka razy piłki nie sięgnął Harry Kane.

Jeszcze na osiem minut przed końcem po szybkiej akcji i doskonałym zagraniu Kevina De Bruyne Eden Hazard podwyższył wynik meczu na 2:0. W ostatnich minutach Anglicy stracili już nadzieję na odrobienie strat i Belgowie spokojnie dograli to spotkanie do końca. Po raz pierwszy w historii reprezentacja Belgii została trzecią drużyną na piłkarskim mundialu. Podczas MŚ w Meksyku w 1986 roku przegrali z Francją i musieli zadowolić się czwartym miejscem.

Tak relacjonowaliśmy przedostatni dzień MŚ w Rosji:

Mecz o 3. miejsce: Belgia - Anglia 2:0 (1:0) | KONIEC MECZU

Bramki: T. Meunier - 4, E. Hazard - 82

Sankt Petersburg

***

18.54 - My już dziękujemy Państwu za dzisiaj. To był 63 mecz piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Przedostatni akcent mundialu, a jutro nasza ostatnia relacja z dnia finałowego. Chorwaci powalczą o pierwszy triumf na MŚ, z kolei Francuzi stoją przed okazją drugiego tytułu w historii. Dzień na żywo z MŚ w Rosji już jutro od samego rana. Zapraszamy już dzisiaj!

18.44 -
Belgowie świętują historyczny sukces.

18.04 - Na stadionie w Petersburgu trwa dekoracja brązowych medalistów mundialu.

17.51 - KONIEC!!!!!!!!!!!!!! BELGIA Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ!!!!!!!

17.49 - Belgowie o krok od historycznego sukcesu. Po raz pierwszy w historii brązowy medal dla "Czerwonych diabłów".

17.48 - To już 90 minuta spotkania. Sędzia dolicza trzy minuty.

17.45 - "Czerwone diabły" coraz bliżej brązowego medalu. Trzy minuty do końca regulaminowego czasu gry. Anglia już chyba bez szans..

17.43 - Kolejny raz próbowali Belgowie, ale nie udało się zakończyć tej akcji golem na 3:0. Minęła 85 minuta meczu.

17.40 - Idealna piłka od De Bruyne i Eden Hazard dobija Anglików. 2:0 dla Belgii!!!!!!!!

17.39 - Do końca meczu dziesięć minut. Zobaczymy jeszcze ile doliczy sędzia.

17.37 - Kapitalna parada Pickforda! Uderzał Thomas Meunier.

17.33 - Minęła 75 minuta meczu.

17.32 - Coraz bliżej bramki wyrównującej. Tym razem próbował Harry Maguire.

17.28 - Co za okazja Anglików!!!!! Eric Dier sam na sam, ale z linii bramkowej piłkę wybija Toby Alderweireld!

17.25 - Świetna okazja "Synów Albionu", ale Harry Kane nie wykończył dośrodkowania z prawej strony..

17.23 - Kontra "Czerwonych diabłów", ale złe dogranie De Bruyne...

17.20 - Dobra akcja Edena Hazarda, ale piłka ląduje na rzucie rożnym. Interweniował Delph.

17.18 - Zmiana u Belgów. Lukaku schodzi z boiska, w jego miejsce Dries Mertens. 60 minuta spotkania na zegarze. Ostatnie pół godziny Anglików by odmienić losy meczu o 3. miejsce.

17.14 - Nie było spalonego! Lukaku sam na sam z Pickfordem i górą golkiper ekipy Soutgahte'a.

17.12 - Strzał Lingarda, ale piłki nie sięgnął Harry Kane. Bardzo blisko wyrównania...

17.08 - Rzut wolny dla "Synów Albionu", ale dobrze interweniuje Jan Vertonghen.

17.05 - Pierwsza okazja Loftusa-Cheeka, ale od bramki Belgowie.

17.02 - Zmiana u Anglików. Boisko opuszcza Sterling, w jego miejsce Marcus Rashford. Danny Rose również schodzi, a za niego Jesse Lingard.

16.46 - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BELGIA PROWADZI Z ANGLIĄ 1:0.

16.45 - Pan Alireza Faghani dolicza dwie minuty.

16.44 - Udało się Belgom przedostać pod bramkę Pickforda, ale za płasko Meunier.

16.43 - Podopieczni Roberto Martineza rozgrywają piłkę na połowie Anglików. Coraz bliżej do końca pierwszych 45 minut meczu.

16.41 - Pięć minut do końca pierwszej części spotkania w Sankt Petersburgu.

16.38 - Wymuszona zmiana u Belgów.

16.35 -
Belgowie mieli okazję do kontrataku, jednak źle zagrywał Kevin De Bruyne. Od bramki zacznie Jordan Pickford.

16.34 - Kolejna groźna akcja reprezentacji Belgii. Tym razem próbował Eden Hazard. Wciąż 1:0.

16.30 - Pół godziny gry za Nami. W Petersburgu bez zmian, Belgowie prowadzą w meczu o 3. miejsce od czwartej minuty po bramce Meuniera. Czyżby pierwszy taki sukces w wykonaniu "Czerwonych diabłów"?

16.27 - Dobra akcja "Czerwonych diabłów", ale angielscy obrońcy zażegnali kryzys.. Dośrodkowywał strzelec gola Thomas Meunier.

16.23 - Znakomita okazja Anglików. Sterling podał do Kane'a jednak ten pudłuje... mogło być 1:1...

16.20 - Przy piłce częściej podopieczni Garetha Southgate'a, jednak to Belgowie prowadzą od czwartej minuty meczu. Na trybunach "meksykańska fala".

16.18 - Osiemnasta minuta meczu. Próbował Sterling, ale skutecznie belgijska obrona.

16.14 - Z dystansu strzelał Delph, ale ta piłka nie mogła zaskoczyć Thibaut Courtois.

16.11 - Bardzo dobra interwencja Pickforda po uderzeniu De Bruyne..

16.08 - Dobra akcja trójką, ale złe dogranie De Bruyne... Podopieczni Roberto Martineza mieli okazję na drugą bramkę.

16.07 - Anglicy próbują odrobić straty. Konsekwentnie budują akcję na połowie Belgów.

16.04 - Czwarta minuta meczu i mamy otwarcie! Meunier strzelcem gola!

16.02 -
Spokojny początek w wykonaniu obu ekip. Anglicy wezmą rewanż za spotkanie grupowe?

16.00 - Gramy!

15.57 - Część oficjalna za Nami. Zaraz mecz numer 63 piłkarskiego mundialu w Rosji.

15.56 - Czas na God Save the Queen.

15.55 - Na początek Hymn Wolności.

15.54 - Drużyny wychodzą na murawę stadionu w Petersburgu. Zaraz hymny.

15.51 - Piłkarze już w korytarzu...

15.40 - "Czerwone diabły" przed szansą na najwyższe miejsce w historii podczas mundialu. W 1986 roku na MŚ w Meksyku przegrali z Francją, dopiero po dogrywce. Jak będzie dzisiaj?

15.36 - Dwadzieścia minut do pierwszego gwizdka irańskiego arbitra.

15.25 - Obie drużyny już na murawie, zaraz rozgrzewka przed decydującym spotkaniem.

Friends reunited. 🤝

Post udostępniony przez England (@england)

15.08 - Sankt Petersburg:
mamy oficjalne składy na mecz o 3. miejsce MŚ w Rosji -

14.40 -
Taka perełka dzisiaj na TT się pojawiła. Młodziutki Luka Modrić, który pilnuje owce i kozy, gdy okolicę atakują wilki.

14.25 - Kto wygra dzisiejszy mecz? W naszej sondzie zwyciężyła Belgia.

14.05 - Pewne jest, że arbitrem dzisiejszego meczu będzie sędzia z Iranu Alireza Faghani.

A tak prezentują się przypuszczalne składy na mecz w Sankt Petersburgu:

Belgia: 1-Thibaut Courtois - 2-Toby Alderweireld, 4-Vincent Kompany, 5-Jan Vertonghen - 15-Thomas Meunier, 6-Axel Witsel, 8-Marouane Fellaini, 22-Nacer Chadli - 7-Kevin De Bruyne, 9-Romelu Lukaku, 10-Eden Hazard.

Anglia: 1-Jordan Pickford - 2-Kyle Walker, 5-John Stones, 6-Harry Maguire - 22-Trent Alexander-Arnold, 20-Dele Alli, 8-Jordan Henderson, 7-Jesse Lingard, 18-Ashley Young - 10-Raheem Sterling, 9-Harry Kane.

13.40 - Na stadionie w Sankt Petersburgu zasiądzie dzisiaj ponad 45 tysięcy kibiców. Już od rana w mieście nad Newą trwa angielsko-belgijski festiwal kibiców. Specjalnie dla tych, którzy nie mają biletów utworzono w Petersburgu dodatkowe strefy kibica, w których przed meczem będzie można posłuchać muzyki, a w trakcie obejrzeć sportowe widowisko na dużym ekranie - informuje nasz kolega Maciej Jastrzębski.

13.05 - Tymczasem "Czerwone Diabły" realizują kolejny punkt ze swojej rozpiski dnia - spacer.

12.50 - Przed meczem Chorwacja - Francja: - W

12.26 - Powrót do przeszłości - ostatni raz, ale nie na mundialu w Rosji, ekipy Belgii i Anglii zmierzyły się w 1990 roku we Włoszech. Anglia wygrała wówczas 1:0 i zakwalifikowała się do ćwierćfinału.

12.10 - Tottenham Hotspur wspiera dzisiaj swoich piłkarzy, którzy powalczą o trzecie miejsce.

12.00 - Nasz kolega Adam Malecki jest na konferencji prasowej przed wielkim finałem.

11.25 - Kto zajął trzecie miejsce na poprzednich mundialach?

11.05 - Po raz ostatni Anglia i Belgia grały ze sobą na mundialu... 28 czerwca. Oba zespoły trafiły bowiem do grupy G. Wówczas jednak były już pewne gry w 1/8 finału i trenerzy wystawili rezerwowe składy. Po golu Adnana Januzaja Belgia wygrała 1:0.

10.50 - Tymczasem "Trójkolorowi" ruszyli na finał.

10.15 - Roberto Martinez, trener Belgów mówi, że drużyna jest przygotowana do dobrego zakończenia przygody na mundialu. - Myślę, że już pozbyliśmy się tego rozczarowania po meczu z Francją. Teraz chcemy się cieszyć z wygranej. Czujemy zmęczenie w nogach, ale mentalnie piłkarze są gotowi do tego meczu - powiedział selekcjoner w wywiadzie dla telewizji RTBF.

09.30 - Jak "Czerwone Diabły" spędzą czas przed meczem z Anglią?

09.15Były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel uważa, mecz o trzecie miejsce na mundialu nie powinien być rozgrywany. Jak powiedział w radiowej Jedynce, trzecie lokaty powinny być przypisane obu drużynom, które przegrały w półfinałach:

>>> Jerzy Engel: na mundialu brązowy medal powinien być przyznany z urzędu

09.10 - Jutro z kolei wielki finał w którym Chorwacja zmierzy się z Francją. Jeżeli wygrają Chorwaci ... To może być najbardziej zaskakujący mistrz w historii mundialu. Do Rosji jechali jako zagadka, personalnie bardzo silna, ale pełna chaosu i znaków zapytania. W niedzielę w meczu z Francją zagrają o złoto - pisze Paweł Słójkowski. ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA CAŁEGO ARYKUŁU

Rosja 2018: Chorwacja - pochwała improwizacji. "Jesteśmy dumni, ale nie powiedzieliśmy ostatniego słowa""

08.55 - W sobotę można spodziewać się atrakcyjnego widowiska i goli, bo to już niemal tradycja w przypadku meczów o trzecie miejsce. Od 2002 roku ich zwycięzca zawsze zdobywał trzy gole.

08.45 - Faworytami dzisiejszego starcia są Belgowie, którzy nie bali się mówić, że do Rosji przyjechali walczyć o tytuł. Anglicy aż takich oczekiwań nie mieli. Kibice raczej bali się kolejnej kompromitacji. Wciąż bowiem żywe było wspomnienie sprzed dwóch lat, kiedy w 1/8 finału Euro 2016 ich ulubieńcy musieli uznać wyższość Islandii.

08.30 - W najlepszej czwórce MŚ Belgia znalazła się dopiero po raz drugi w historii. Półfinałowej porażki doznała również w 1986 roku w Meksyku. W meczu o trzecie miejsce uległa natomiast Francji 2:4. Tymczasem Anglia w najlepszej czwórce jest po raz trzeci. W 1966 roku okazała się najlepsza, a w 1990 roku zajęła czwarte miejsce.

08.15 - Rozczarowani tym, że nie zagrają w wielkim finale, piłkarze Anglii i Belgii zmierzą się w "finale pocieszenia". W przypadku zwycięstwa "Czerwone Diabły" osiągną największy sukces w historii. Wyspiarzom natomiast wygrana pozwoli cieszyć się z najlepszego mundialowego występu od 1966 roku.

08.00 - Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji z przedostatniego dnia mundialu w Rosji. Danie główne soboty rozpocznie się o godzinie 16.00.

Aneta Hołówek, Mateusz Brożyna, PolskieRadio.pl, IAR

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 11:03
To może być najbardziej zaskakujący mistrz w historii mundialu. Do Rosji jechali jako zagadka, personalnie bardzo silna, ale pełna chaosu i znaków zapytania. W niedzielę w meczu z Francją zagrają o złoto.

W sobotę w meczu o trzecie miejsce piłkarskich mistrzostw świata Belgia zagra z Anglią. W przypadku zwycięstwa "Czerwone Diabły" osiągną największy sukces w historii. Wyspiarzom natomiast wygrana pozwoli cieszyć się z najlepszego mundialowego występu od 1966 roku.