Lato z Radiem 2018

Jej plany i marzenia runęły w jednej sekundzie...

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 11:39
Magda ma 17 lat. Cztery lata temu, kiedy wracała ze szkoły, wjechał w nią na chodniku rozpędzony samochód kierowany przez 25-latka, który nie miał prawa jazdy. 
Audio
  • Magda miała wiele marzeń na przyszłość (Lato z radiem budzi ludzi/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: jarmoluk/Pixabay.com

- Mężczyzna ten ma postawiony zarzut umyślnego spowodowania wypadku. Po zdarzeniu nie zadzwonił nawet na pogotowie. Akcję serca przywrócił dziewczynie strażak. Dopiero później przyjechała karetka - mówi mama Magdy. 

Dziewczyna trafiła do Kliniki "Budzik". - Po wybudzeniu ma afazję mowy. Nie mówi, wydaje tylko dźwięki ale poznaje wszystkich. Przed nami długa droga. Magda nie siedzi, nie trzyma stabilnie głowy - dodaje mama ale jak podkreśla rehabilitant Piotr Siedlecki, 17 latka jest uparta i robi postępy.

Magda była świetną uczennicą. - Marzyła o weterynarii, bo bardzo kocha zwierzęta. Jej plany runęły w jednej sekundzie... - mówi mama dziewczyny. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

W czasie tegorocznego "Lata z Radiem" postanowiliśmy odwiedzać klinikę "Budzik", żeby pokazać, że zawsze jest nadzieja. Klinika "Budzik" została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce, wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Dziecięca klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jest też "Budzik" w Olsztynie, który jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Klinika posiada pełną infrastrukturę niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej pacjentów po ciężkich urazach mózgu.

***

Numer konta bankowego Fundacji "Akogo?": 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000; KOD SWIFT WBK: WBKPPLPP z dopiskiem "Lato z Radiem budzi ludzi" prowadzonego przez Bank Zachodni WBK S.A.

Chcesz pomóc pacjentom fundacji "Akogo?" - wyślij SMS pod nr 75 250 z hasłem "Budzimy". Opłata 6,15 zł z VAT. Całkowity dochód netto z usługi operatorzy przeznaczyli na cele statutowe fundacji.

kh