Polskie Radio
Section05
rehabilitacja

"Nie leżą w łóżku, ale na treningach rozwijają swoje pasje"

Podczas paraolimpiady w Kanadzie w 1976 roku niepełnosprawni sportowcy ze Szwecji zauważyli, że zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych z tymi samymi dysfunkcjami, są od nich sprawniejsi i bardziej samodzielni. Okazało się, że jest to zasługa specjalnych treningów sportowych. O aktywnej rehabilitacji mówił w Polskim Radiu 24 wiceprezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji Rafał Skrzypczak.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie niepełnosprawność niepełnosprawni rehabilitacja

Fundacja Otwarte Ramiona pomaga dzieciom

Każdego roku rodzi się w Polsce ponad 100 dzieci z wadą wrodzoną dłoni i przedramienia. Jeszcze więcej ulega wypadkom. Aktywnie pomaga im Fundacja Otwarte Ramiona, której przedstawiciele opowiedzieli w audycji Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja o swojej działalności. Gośćmi Polskiego Radia 24 były: Magdalena Belka i Marta Ławacz.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo obywatelskie wychowanie poród dzieci rehabilitacja zdrowie zdrowie dziecka ngo

Działalność stowarzyszenia "Chata z pomysłami‘’

Misją Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Upośledzeniem Umysłowym jest ukazywanie wartości życia osób niepełnosprawnych. W „Chacie z pomysłami” wierzy się, że każda osoba jest niepowtarzalnym darem i ma innym wiele do ofiarowania. O działalności stowarzyszenia mówiły w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja prezes Zofia Kamińska oraz Wiktoria Siedlecka-Dorosz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie niepełnosprawni niepełnosprawność rehabilitacja terapia