Polskie Radio
Section05
rehabilitacja

ANALIZA Rząd zapowiedział II etap łagodzenia ograniczeń. Sprawdź szczegóły

Rząd zadecydował o odmrożeniu kolejnych gałęzi gospodarki i życia społecznego. Na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawicki przedstawił szczegóły II etapu łagodzenia ograniczeń. Wracają m.in. żłobki i przedszkola, galerie handlowe i obiekty sportowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Mateusz Morawiecki GOSPODARKA społeczeństwo bezpieczeństwo edukacja przedszkole KULTURA rehabilitacja zdrowie Rząd RP rząd

"Dla wielu osób z niepełnosprawnością to bardzo dobra wiadomość". Wiceminister rodziny o powrocie rehabilitacji

- Z jednej strony to potrzeba rehabilitacji, a z drugiej gotowość, by z takich usług korzystać. W ludziach jest wiele silnych obaw - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Wdówik, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej niepełnosprawność koronawirus epidemia rehabilitacja społeczeństwo

Gabinety fizjoterapii otwarte. Pacjenci skorzystają z terapii indywidualnej i części zabiegów

- Gabinety fizjoterapii od poniedziałku zostały otwarte, ale przy ograniczeniu zabiegów i terapii indywidualnej. Przestrzegać należy określonych rygorów sanitarnych, dezynfekować pomieszczenia i sprzęt po każdym pacjencie, stosować środki ochrony osobistej, wizyty umawiać w odstępach czasu - wyjaśnił Maciej Krawczyk, Prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie rehabilitacja Koronawirus w Polsce