X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Lato z Radiem w klasycznym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 09:32
Klasyczne Lato z Radiem 2018. Unikatowy cykl audycji, po raz czwarty na antenie radiowej Jedynki.
Klasyczne Lato z Radiem
Klasyczne Lato z RadiemFoto: pixabay.com

Po wcześniejszych wydaniach Klasycznego Lata z Radiem, poświęconych naszym najwybitniejszym Mistrzom, takim jak Wiesław Ochman, Piotr Paleczny czy Krzysztof Penderecki, a także najpopularniejszym polskim twórcom muzyki filmowej jak Wojciech Kilar, Andrzej Kurylewicz czy Krzesimir Dębski; po wizytach w naszych słynnych uzdrowiskach, w których od wielu dziesięcioleci odbywają się letnią porą znane i lubiane festiwale muzyczne, również i w tym roku zaproponujemy Słuchaczom radiowej Jedynki wędrówkę po tych popularnych, tak licznie odwiedzanych przez miłośników muzyki polskich kurortach.

 Odwiedzimy i zapraszać będziemy naszych Słuchaczy na Dni Muzyki K. Szymanowskiego i Festiwal Stowarzyszenia M. Karłowicza - „Muzyka na szczytach”  w Zakopanem, na Festiwal im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju i Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju; nie zabraknie nas na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, nie zapomnimy o kolejnym Festiwalu Bachowskim w Kościele Pokoju w Świdnicy, będziemy też w Jarosławiu na Festiwalu „Pieśń naszych korzeni”, i w Wilanowie, na Letniej Akademii Muzyki Dawnej. W końcu zachęcać będziemy do słuchania XIV Festiwalu „Chopin i jego Europa” w salach koncertowych stolicy.

 Dzięki współpracy z Programem 2 Polskiego Radia posłuchamy wybranych fragmentów kilku najatrakcyjniejszych koncertów z festiwali w Dusznikach, Świdnicy, Jarosławiu i w Warszawie, będziemy świadkami najciekawszych zdarzeń artystycznych festiwali w Zakopanem i w Busku – Zdroju, podobnie jak w roku ubiegłym będziemy też retransmitować koncert z udziałem najbardziej utalentowanych młodych polskich wokalistów operowych - wprost z kolejnego Festiwalu Muzycznego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Ze wszystkich tych wydarzeń zdawać będziemy relacje i zapraszać do tych miejsc w piątkowych wydaniach „Lata z Radiem” oraz w „Muzycznej Jedynce” zaś podsumowania i rozmowy z wykonawcami, ukazywać będziemy w audycjach niedzielnych, emitowanych w radiowej Jedynce od godziny 23.07  do północy.  Będziemy też zapraszać radiosłuchaczy na inne jeszcze popularne letnie festiwale i koncerty. 

 

Plan koncertów trasy IV Klasycznego Lata z Radiem 2018

Zapraszamy na letnie festiwale muzyczne

autor projektu i prowadzący całość: Adam Rozlach

1. Klasyczne Lato z Radiem 2018 – prolog

 

Piątek 29 czerwca  ok. 11.30 – wejście do Lata z Radiem Niedziela 1 lipca, 23.07 – 23.55 „Klasyczne LzR na żywo”– zapowiedź lipcowo-sierpniowych koncertów Klasycznego Lata z Radiem oraz fragmenty występów  i rozmowy z artystami tegorocznego XXIV Festiwalu im. K. Jamroz w Busku-Zdroju

 

2. XXIV Międz. Festiwal im. Krystyny Jamroz - Busko-Zdrój

30 czerwca do 7 lipca

 

Piątek 6 lipca ok. 11.30 – wejście do Lata z Radiem 

Niedziela 8 lipca, 23.07 – 23.55 „Klas. LzR na żywo”-podsum.Festiwalu i fragm. wybranych koncertów z udziałem m.in. Joanny Woś, Bomsori Kim i Rafała Blechacza

 

 3. XXV Międz. Letnia Akademia Muzyki Dawnej w W-wie

Piątek 13 lipca   ok. 11.30 – wejście do Lata z Radiem

Niedziela 15 lipca, 23.07 – 23.55 „Klasyczne LzR na żywo”

                                                                                                                      

 

 4. 41 Dni Muzyki Karola Szymanowskiego oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” im. M. Karłowicza (oba festiwale w Zakopanem)

 

 

Piątek 20 lipca ok. 11.30 – wejście do Lata z Radiem   

Niedziela 22 lipca, 23.07 – 23.55 „Klas. LzR na żywo”-                                                   

  W programie audycji: zaproszenia na oba festiwale, rozmowy z dyrektorami obu Festiwali ozdobione fragmentami ub.r. koncertu IX Festiwalu „Muzyka na szczytach” z udziałem wybitnej śpiewaczki Olgi Pasiecznik i znakomitego naszego zespołu muzyki dawnej - {oh!} Orkiestra Historyczna!

 

 5. XVII Festiwal Bachowski w Kościele Pokoju w Świdnicy

Piątek 27 lipca  - niedziela 5 sierpnia 2018

Piątek 27 lipca  ok. 11.30 – 5’ wejście do Lata z Radiem                                                                                                         

Niedziela 29 lipca, 23.07 – 23.55 50’ „Klas. LzR na żywo”

retransmisja fragm. koncertów zespołu LES AMBASSADEURS & Alexis Kossenko i skrzypka ROBERTA BACHARY / H. I. F. von BIBER: Rosenkranz Sonaten

 

 6. Międz. Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju

Piątek 3 sierpnia  - sobota 11 sierpnia 2018

 Piątek 3 sierpnia   ok. 11.30 – 5’ wejście do Lata z Radiem                                                                                                       

 Niedziela  5 sierpnia, 23.07 – 23.55 50’ „Klas. LzR na żywo”,  

retransmisja fragm. recitalu Jonathana Plowrighta - w 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz ew. recitalu inauguracyjnego Wojciecha Świtały