X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

"Lato z radiem" pożegnało Słuchaczy z Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 15:59
31 sierpnia minęła 38. rocznica podpisania porozumień sierpniowych zawartych przez komunistyczne władze i protestujących robotników. Z tej okazji "Lato z radiem" odwiedziło Gdańsk. Była to ostatnia audycja "Lato z radiem" w tym roku.
Audio
  • 38 lat od podpisania porozumień sierpniowych cz. I (Lato z radiem/Jedynka)
  • 38 lat od podpisania porozumień sierpniowych cz. II (Lato z radiem/Jedynka)
  • 38 lat od podpisania porozumień sierpniowych cz. III (Lato z radiem/Jedynka)
Gdańsk
GdańskFoto: Kamracik/Pixabay.com

W audycji podążaliśmy śladami historycznych wydarzeń. Rozmawiamy z twórcą słynnej "Piosenki dla córki", która powstała właśnie w Gdańsku w trakcie sierpniowego strajku. Poza tym nie zabrakło wspomnień Słuchaczy i o tamtym sierpniu, i o tegorocznym "Lecie z Radiem". Pytaliśmy, która miejscowość ze wszystkich 61 odwiedzanych przez nas najbardziej Państwa zachwyciła, do której z nich chętnie by Państwo pojechali i dlaczego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadziła: Sława Bieńczycka

Goście: Marek Lewandowski (rzecznik związku NSZZ Solidarność), Stanisław Fudakowski i Tomasz Moszczak (uczestnicy strajku, dziś członkowie Stowarzyszenia Solidarni z Kolebki), Dominika Ikonnikow (przewodniczka Instytutu Kultury Miejskiej), Jagoda Klim (Narodowe Centrum Morskie), Krzysztof Wyszkowski (członek kolegium IPN), Joanna Lewandowska (Archiwum Solidarności), Maciej Pietrzyk (współautor utworu "Piosenka dla córki"), Wiktoria Bieniek, Joachim Ciecierski, Joanna Stępniewicz, Lidia Iwaniuk, Anton Marczyński (dziennikarze Polskiego Radia)

Data emisji: 31.08.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

abi