Lato z Radiem 2018

"Lato z radiem" pożegnało Słuchaczy z Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 15:59
31 sierpnia minęła 38. rocznica podpisania porozumień sierpniowych zawartych przez komunistyczne władze i protestujących robotników. Z tej okazji "Lato z radiem" odwiedziło Gdańsk. Była to ostatnia audycja "Lato z radiem" w tym roku.
Audio
  • 38 lat od podpisania porozumień sierpniowych cz. I (Lato z radiem/Jedynka)
  • 38 lat od podpisania porozumień sierpniowych cz. II (Lato z radiem/Jedynka)
  • 38 lat od podpisania porozumień sierpniowych cz. III (Lato z radiem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kamracik/Pixabay.com

W audycji podążaliśmy śladami historycznych wydarzeń. Rozmawiamy z twórcą słynnej "Piosenki dla córki", która powstała właśnie w Gdańsku w trakcie sierpniowego strajku. Poza tym nie zabrakło wspomnień Słuchaczy i o tamtym sierpniu, i o tegorocznym "Lecie z Radiem". Pytaliśmy, która miejscowość ze wszystkich 61 odwiedzanych przez nas najbardziej Państwa zachwyciła, do której z nich chętnie by Państwo pojechali i dlaczego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadziła: Sława Bieńczycka

Goście: Marek Lewandowski (rzecznik związku NSZZ Solidarność), Stanisław Fudakowski i Tomasz Moszczak (uczestnicy strajku, dziś członkowie Stowarzyszenia Solidarni z Kolebki), Dominika Ikonnikow (przewodniczka Instytutu Kultury Miejskiej), Jagoda Klim (Narodowe Centrum Morskie), Krzysztof Wyszkowski (członek kolegium IPN), Joanna Lewandowska (Archiwum Solidarności), Maciej Pietrzyk (współautor utworu "Piosenka dla córki"), Wiktoria Bieniek, Joachim Ciecierski, Joanna Stępniewicz, Lidia Iwaniuk, Anton Marczyński (dziennikarze Polskiego Radia)

Data emisji: 31.08.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

abi