Lato z Radiem 2018

Julia Garstecka-Kulka: adopcja zmienia życie. Helenka to nasze słońce

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 13:58
Kiedy małżonkowie dowiadują się, że nie mogą mieć dzieci, a potrzeba posiadania potomstwa jest silniejsza niż wszelkie przeciwności losu, często decydują się na adopcję. W taki sposób rozpoczęła się historia 3-letniej Helenki i jej kochających rodziców z którymi miała okazję rozmawiać Agnieszka Ciecierska.
Audio
  • Rozmowa z rodzicami adopcyjnymi 3-letniej Helenki (Lato z Radiem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Hela wie o tym, że nie jest z brzuszka, ale jest z serduszka. W dodatku jest bardzo kochana i świadoma tego - mówi Julia Kulka, mama adopcyjna dziewczynki.

- My się w niej zakochaliśmy od razu. Karmiliśmy ją, nosiliśmy na rękach, przewijaliśmy. Po ślubie pragnęliśmy mieć dzieci, ale niestety się nie udało. Dzieci jeśli śpią spokojnie w nocy, to znaczy, że akceptują swoich rodziców adopcyjnych. Tej nocy Helenka bardzo dobrze spała i to też był dla nas dobry znak - mówi Grzegorz Kulka, adopcyjny tata

Para w momencie adopcji dziewczynki, wychowywała także syna. - Poznaliśmy się, gdy Maks miał 3 lata, ale chcieliśmy mieć tych pociech więcej. Zawsze jak myślałam o dzieciach, to w głębi serca była myśl, żeby zaadoptować dziecko. Nigdy nie przypuszczałam, że będzie to jedyne wyjście, aby ponownie zostać rodzicem - dodaje adopcyjna mama

Adopcyjni rodzice znają historię Helenki, począwszy od jej narodzin. - Wiemy kim byli biologiczni rodzice dziewczynki i mamy świadomość ryzyka wystąpienia problemów zdrowotnych. Mimo wszystko chcieliśmy poznać Helenkę. Bardzo ją kochamy - przekonuje para.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzą: Monika Tarka-KilenRobert Kilen

Reporterka: Agnieszka Ciecierska

Goście: Julia Garstecka-Kulka i Grzegorz Kulka (rodzice adoptowanej Helenki) 

Data emisji: 18.07.2018

Godzina emisji: 10.17

kb