X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Julia Garstecka-Kulka: adopcja zmienia życie. Helenka to nasze słońce

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 13:58
Kiedy małżonkowie dowiadują się, że nie mogą mieć dzieci, a potrzeba posiadania potomstwa jest silniejsza niż wszelkie przeciwności losu, często decydują się na adopcję. W taki sposób rozpoczęła się historia 3-letniej Helenki i jej kochających rodziców z którymi miała okazję rozmawiać Agnieszka Ciecierska.
Audio
  • Rozmowa z rodzicami adopcyjnymi 3-letniej Helenki (Lato z Radiem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Hela wie o tym, że nie jest z brzuszka, ale jest z serduszka. W dodatku jest bardzo kochana i świadoma tego - mówi Julia Kulka, mama adopcyjna dziewczynki.

- My się w niej zakochaliśmy od razu. Karmiliśmy ją, nosiliśmy na rękach, przewijaliśmy. Po ślubie pragnęliśmy mieć dzieci, ale niestety się nie udało. Dzieci jeśli śpią spokojnie w nocy, to znaczy, że akceptują swoich rodziców adopcyjnych. Tej nocy Helenka bardzo dobrze spała i to też był dla nas dobry znak - mówi Grzegorz Kulka, adopcyjny tata

Para w momencie adopcji dziewczynki, wychowywała także syna. - Poznaliśmy się, gdy Maks miał 3 lata, ale chcieliśmy mieć tych pociech więcej. Zawsze jak myślałam o dzieciach, to w głębi serca była myśl, żeby zaadoptować dziecko. Nigdy nie przypuszczałam, że będzie to jedyne wyjście, aby ponownie zostać rodzicem - dodaje adopcyjna mama

Adopcyjni rodzice znają historię Helenki, począwszy od jej narodzin. - Wiemy kim byli biologiczni rodzice dziewczynki i mamy świadomość ryzyka wystąpienia problemów zdrowotnych. Mimo wszystko chcieliśmy poznać Helenkę. Bardzo ją kochamy - przekonuje para.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzą: Monika Tarka-KilenRobert Kilen

Reporterka: Agnieszka Ciecierska

Goście: Julia Garstecka-Kulka i Grzegorz Kulka (rodzice adoptowanej Helenki) 

Data emisji: 18.07.2018

Godzina emisji: 10.17

kb