Lato z Radiem 2018

"Lato z radiem" odwiedziło Karpacz

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 13:08
Karpacz przyciąga. Turyści, którzy odwiedzą to miasto, chętnie do niego wracają. Teraz do Karpacza zawitała również ekipa radiowej Jedynki.
Audio
  • Felieton Piotra Goćka o oszustwach na sąsiada czyta Andrzej Mastalerz, 9.08.2018
  • Co warto zobaczyć w Karpaczu? (Lato z radiem/Jedynka)
  • Mama Klaudii jest pewna, że do wybudzenia córki przyczyniła się wiara (Lato z radiem/Jedynka)
Śnieżka
ŚnieżkaFoto: przemokrzak/Pixabay

To świetne miejsce wypadowe do np. Pragi, Drezna, Skalnego Miasta. Zachwyca też sama przyroda. – W okolicach Karpacza są przepiękne formy skalne stworzone przez naturę. Piaskowe ogromne formy skalne z pięknymi jeziorami polodowcowymi i wodospadami – powiedziała w audycji Anna Tyblewska.

W cyklu Lato z radiem budzi ludzi poznaliśmy historie Klaudii, pierwszej pacjentki wybudzonej w klinice Budzik. W maju 2013 roku na przejściu dla pieszych potrącił ją samochód. Doznała urazu twarzoczaszki i zapadła w śpiączkę mózgową. Nastolatka trafiła na Oddział Intensywnej Terapii. To były bardzo ciężkie chwile dla całej rodziny Klaudii. Jej mama, Angelika Gajtkowska, jest pewna, że dużą rolę w powrocie córki do zdrowia odegrała wiara.

W audycji wysłuchaliśmy również felietonu Piotra Goćka oraz kolejnego odcinka wakacyjnej powieści "Czerwony pająk". Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Monika Tarka Robert Kilen

Reporterka: Agnieszka CiecierskaMałgorzata Raducha

Goście: Klaudia Gajtkowska (pacjentka kliniki Budzik), Angelika Gajtkowska (mama Klaudii), Jerzy Pokój (twórca Western City pod Karpaczem), Anna Tyblewska, Andrzej Wrzeziński

Data emisji: 9.08.2018

Godzina emisji: 19.00-12.00

abi/kb