Teatr Polskiego Radia

Festiwal Dwa Teatry w Czwórce. Sprawdź, co działo się w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 13:52
Święto Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, 18. Festiwal "Dwa Teatry" odbyło się w dniach 29 czerwca - 2 lipca w Sopocie. Czwórka prezentowała audycje i relacje z tego wyjątkowego wydarzenia.  
Plakat festiwalu Dwa Teatry
Plakat festiwalu "Dwa Teatry"Foto: materiały prasowe

Pierwsze informacje o programie słuchowisk radiowych i wydarzeń towarzyszących w audycji "Stacja Kultura" już w czwartek (28.06), po godz. 10.15. W programie usłyszeć mogliście m.in. rozmowę z Januszem Kukułą, dyrektorem Teatru Polskiego Radia. 

Również w czwartek, w programie "Strefa Prywatna" po godz. 21.05 rozmawialiśmy z Jakubem Tarką ze Studia Reportażu i Dokumentu. Tematem był Dzień z Reportażem Radiowym już 2 lipca w Teatrze BOTO w Sopocie.

Zobacz także: Pełnoletnie Dwa Teatry. "Wierzę w to, że przyjdą widzowie" >>>

Na Czwórkową audycję wyjazdową "W to mi graj" z Sopotu zaprosiliśmy Was w sobotę (30.06), w godz. 12.05 - 14.00. Gośćmi Michała Piwowarka byli Janusz Kukuła, główny reżyser i dyrektor Teatru Polskiego Radia i dyrektor artystyczny Festiwalu Dwa Teatry, Andrzej Ferenc, wieloletni aktor w Teatrze Polskiego Radia, Włodek Pawlik, pianista, kompozytor, pierwszy i jak dotąd jedyny w Polsce laureat nagrody Grammy w kategorii jazzu, a podczas Festiwalu juror w sekcji słuchowisk, Ewa Millies-Lacroix, szefowa Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej i dyrektor artystyczna Festiwalu Dwa Teatry, Jacek Kopciński, krytyk teatralny, redaktor naczelny miesięcznika "Teatr", juror w sekcji spektakli Teatru Telewizji, Aleksandra Fiutowska, przedstawicielka Młodzieżowego Jury XVIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. 

"Dwóch Teatrów" nie zabrakło w codziennych serwisach kulturalnych o godz. 6.45 i 17.45. Zapowiadaliśmy kolejne wydarzenia Festiwalu. Imprezę podsumowała reporterka Czwórki Justyna Tylczyńska w "Stacja Kultura" w poniedziałek (2.07).

***

mat. pras./kd/pj/ac