Teatr Polskiego Radia

Festiwal "Dwa Teatry". Spotkanie z utworami wyjętymi z codziennego otoczenia

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 11:09
- Choć święto słowa trwa u nas każdego dnia, ten festiwal jest dla nas niezwykle ważny. Utworów wyjętych z otoczenia codziennej ramówki słucha się zupełnie inaczej - mówił w Dwójce Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Audio
  • Ewa Millies-Lacroix i Janusz Kukuła o XVIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" (Poranek Dwójki)
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały pras.

Dwa Teatry 1200.jpg
XVIII Festiwal "Dwa Teatry" w Dwójce

W piątek (29.06) w Sopocie rozpoczyna się XVIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej.  zaprezentowane zostanie 20 spektakli i ok. 30 słuchowisk zrealizowanych w ubiegłum roku przez Programy I, II i III,, a także w rozgłośniach regionalnych.

- To, co robimy w mediach publicznych: tak bardzo się staramy, by opowiadać Państwu o świecie, życiu, ludziach, historii, współczesności, czasem o przyszłości. Mamy cudownych pisarzy, wielkich aktorów, wspaniałych reżyserów i właśnie w Sopocie wszystko to możemy obejrzeć i wysłuchać jak pod mikroskopem - podkreślał Janusz Kukuła.

Lalek 1200.jpg
"Lalek" Herberta na żywo z festiwalu "Dwa Teatry"

Ewa Millies-Lacroix, dyrektorka Agencji Kreacji Teatru Telewizji TVP, nie kryła, że odczuwa dużą tremę związaną ze startem tegorocznych "Dwóch Teatrów". – Chyba łatwiej było, jak ten festiwal rozpoczynaliśmy. Myślę, że od 18. edycji zarówno my sami, jak i widzowie oczekują dużo, dużo więcej. Chcielibyśmy, żeby to było prawdziwe święto teatrów mediów publicznych; największe święto artystów, którzy pracują w tych teatrach i przede wszystkim spotkanie, święto, widzów - przekonywała.

Z okazji trwającego Roku Zbigniewa Herberta w Sopocie nie zabraknie akcentów związanych z tym twórcą. Więcej w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Goście: Ewa Millies-Lacroix (Agencja Kreacji Teatru Telewizji TVP), Janusz Kukuła (Teatr Polskiego Radia)

Data emisji: 29.06.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg/mko