X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Festiwal "Dwa Teatry". Spotkanie z utworami wyjętymi z codziennego otoczenia

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 11:09
- Choć święto słowa trwa u nas każdego dnia, ten festiwal jest dla nas niezwykle ważny. Utworów wyjętych z otoczenia codziennej ramówki słucha się zupełnie inaczej - mówił w Dwójce Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Audio
  • Ewa Millies-Lacroix i Janusz Kukuła o XVIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" (Poranek Dwójki)
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały pras.

Dwa Teatry 1200.jpg
XVIII Festiwal "Dwa Teatry" w Dwójce

W piątek (29.06) w Sopocie rozpoczyna się XVIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej.  zaprezentowane zostanie 20 spektakli i ok. 30 słuchowisk zrealizowanych w ubiegłum roku przez Programy I, II i III,, a także w rozgłośniach regionalnych.

- To, co robimy w mediach publicznych: tak bardzo się staramy, by opowiadać Państwu o świecie, życiu, ludziach, historii, współczesności, czasem o przyszłości. Mamy cudownych pisarzy, wielkich aktorów, wspaniałych reżyserów i właśnie w Sopocie wszystko to możemy obejrzeć i wysłuchać jak pod mikroskopem - podkreślał Janusz Kukuła.

Lalek 1200.jpg
"Lalek" Herberta na żywo z festiwalu "Dwa Teatry"

Ewa Millies-Lacroix, dyrektorka Agencji Kreacji Teatru Telewizji TVP, nie kryła, że odczuwa dużą tremę związaną ze startem tegorocznych "Dwóch Teatrów". – Chyba łatwiej było, jak ten festiwal rozpoczynaliśmy. Myślę, że od 18. edycji zarówno my sami, jak i widzowie oczekują dużo, dużo więcej. Chcielibyśmy, żeby to było prawdziwe święto teatrów mediów publicznych; największe święto artystów, którzy pracują w tych teatrach i przede wszystkim spotkanie, święto, widzów - przekonywała.

Z okazji trwającego Roku Zbigniewa Herberta w Sopocie nie zabraknie akcentów związanych z tym twórcą. Więcej w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Goście: Ewa Millies-Lacroix (Agencja Kreacji Teatru Telewizji TVP), Janusz Kukuła (Teatr Polskiego Radia)

Data emisji: 29.06.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg/mko