X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Wielki Splendor i Debiuty 2018

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 13:00
Wielki Splendor i Debiuty - nagrody Teatru Polskiego Radia.
Audio

3 grudnia 2018r. podczas uroczystej gali, która odbyła się w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Polskiego Radia wręczył swoje najważniejsze nagrody, czyli Wielkie Splendory. Nagrody te przyznawane są za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. W tym roku otrzymali je: Ewa Kania (Wielki Splendor) i Arkadiusz Bazak (Wielki Splendor) - wybitni aktorzy teatralni, filmowi, telewizyjni i radiowi. Laureatem Splendora Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego, nagrody specjalnej przyznawanej od 2006 roku dla wybitnych postaci kultury, został Andrzej Seweryn – znakomity aktor i reżyser obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia pracy twórczej, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie. Po raz dziewiąty przyznana została nagroda Tele-Splendora im. Włodzimierza Ławniczaka – wręczana twórcom swobodnie poruszającym się w świecie słuchowisk i spektakli telewizyjnych. Otrzymała ją Ewa Dałkowska – aktorka teatralna, filmowa i radiowa Za całokształt dorobku w dziedzinie twórczości radiowej Honorowym Wielkim Splendorem wyróżniono Teatr Telewizji Polskiej, który od sześciu dekad zajmuje się produkcją najwyższej jakości spektakli teatralnych i ich emisją na antenach telewizji publicznej.

Teatr Polskiego Radia przyznaje Splendory od 1988 roku. Dotychczas nagrodzono ponad 100 osób, a wśród nich wielkie, legendarne postaci polskiego Teatru – m.in. Aleksandra Bardiniego, Stanisława Brudnego, Stanisławę Celińską, Wieńczysława Glińskiego, Ignacego Gogolewskiego, Gustawa Holoubka, Kazimierza Kaczora, Krzysztofa Kowalewskiego, Irenę Kwiatkowską, Martę Lipińską, Wiesława Michnikowskiego, Bronisława Pawlika, Franciszka Pieczkę, Zofię Rysiównę, Henryka Talara, Janusza Zaorskiego.

Ponadto w trakcie uroczystej gali wręczone zostały, już po raz dziewiąty, nagrody za debiuty w Teatrze Polskiego Radia. Przyznanych zostało pięć statuetek w czterech kategoriach: Arete za debiuty aktorskie trafiły do Karoliny Baci (Za to, że swoimi rolami stara się sprawić, by świat był lepszy, a ludzie uwierzyli, że to jest możliwe) i Piotra Bajtlika (Za kulturę słowa, która czerpie inspirację z tradycji polskiej sztuki aktorskiej. Za dar tworzenia postaci, które wierzą w siłę miłości). Don Kichota dla najlepszego debiutującego reżysera odebrał Jerzy Machowski (Za miłość do polskiego Romantyzmu. Za umiejętność zadawania pytań, które znają wszyscy i za odpowiedzi, które zna tylko On), Talanton za debiut dramaturgiczny powędrował do Michała Zdunika (Za umiejętność pisania o tym, czego nie widać. Za stworzenie własnego stylu, który łączy tradycję z nowoczesnością), a wreszcie statuetką Aojde za debiut muzyczny wyróżniona została Małgorzata Kozłowska (Za wrażliwość do muzyki i słów. Za czułość dla ludzi, ciszy i Leśmiana).

Uroczystą galę poprowadzili: Anna Cieślak i Grzegorz Kwiecień.