Teatr Polskiego Radia

Demiurdzy

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 08:00
8 lutego o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Aleksandra Pietrzaka "Demiurdzy" w reżyserii autora.
Nagranie słuchowiska Demiurdzy
Nagranie słuchowiska "Demiurdzy"Foto: M. Rebzda

"Dwóch scenarzystów Aleksander i Stanisław, którzy nie mogą się dogadać w sprawie, kim jest bohater, i o czym jest ich sztuka, zostają nawiedzeni przez powstającego w ich wyobraźni zniecierpliwionego protagonistę. Toczą z nim dyskusje na temat tworzenia słuchowiska radiowego, ale i twórczości w ogóle.

W słuchowisku pojawią się też James Bond, Indiana Jones oraz Adam Mickiewicz.

Demiurdzy to autoironiczny tekst o siedzeniu nad klawiaturą i kłótnią z samym sobą podczas pisania debiutanckiego słuchowiska radiowego. Co pisać, jak pisać, o czym pisać? Trzymać się zasad czy je łamać? Parodia niemocy twórczej. Co się dzieje, kiedy umysł zatrzaskuje się w trakcie pisania, a otwierają się inne pudełka - inspiracje. Autor sprawdza, jak można bawić się radiem, jak można rozciągać jego przestrzeń i korzystać z wyobraźni" - mówi uczestnik Kursu reżyserii radiowej, Aleksander Pietrzak.


Aleksander Pietrzak "Demiurdzy"

Reżyseria:  Aleksander Pietrzak

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Muzyka: Krzysztof A. Janczak


Obsada:

Krzysztof Szczepaniak, Jacek Braciak, Przemysław Bluszcz, Angelika Kurowska, Anna Cieślak, Janusz Kukuła, Paweł Ciołkosz, Tomasz Borkowski, Piotr Bajtlik, Michał Zdunik, Aleksander Pietrzak,