X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Demiurdzy

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 08:00
8 lutego o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Aleksandra Pietrzaka "Demiurdzy" w reżyserii autora.
Nagranie słuchowiska Demiurdzy
Nagranie słuchowiska "Demiurdzy"Foto: M. Rebzda

"Dwóch scenarzystów Aleksander i Stanisław, którzy nie mogą się dogadać w sprawie, kim jest bohater, i o czym jest ich sztuka, zostają nawiedzeni przez powstającego w ich wyobraźni zniecierpliwionego protagonistę. Toczą z nim dyskusje na temat tworzenia słuchowiska radiowego, ale i twórczości w ogóle.

W słuchowisku pojawią się też James Bond, Indiana Jones oraz Adam Mickiewicz.

Demiurdzy to autoironiczny tekst o siedzeniu nad klawiaturą i kłótnią z samym sobą podczas pisania debiutanckiego słuchowiska radiowego. Co pisać, jak pisać, o czym pisać? Trzymać się zasad czy je łamać? Parodia niemocy twórczej. Co się dzieje, kiedy umysł zatrzaskuje się w trakcie pisania, a otwierają się inne pudełka - inspiracje. Autor sprawdza, jak można bawić się radiem, jak można rozciągać jego przestrzeń i korzystać z wyobraźni" - mówi uczestnik Kursu reżyserii radiowej, Aleksander Pietrzak.


Aleksander Pietrzak "Demiurdzy"

Reżyseria:  Aleksander Pietrzak

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Muzyka: Krzysztof A. Janczak


Obsada:

Krzysztof Szczepaniak, Jacek Braciak, Przemysław Bluszcz, Angelika Kurowska, Anna Cieślak, Janusz Kukuła, Paweł Ciołkosz, Tomasz Borkowski, Piotr Bajtlik, Michał Zdunik, Aleksander Pietrzak,