Teatr Polskiego Radia

Kaczo

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 08:00
21 marca o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Bogusława Schaeffera "Kaczo" w adaptacji i reżyserii Mariusza Orskiego.
Andrzej Mastalerz
Andrzej MastalerzFoto: W. Kusiński

„Kaczo” to intrygująca komedia o życiu, teatrze i aktorach, w której następuje zderzenie doświadczeń wielkiego artysty z dążeniem do sławy nowego pokolenia aktorów, rozpoczynających swą karierę zawodową. Bogusław Schaeffer to jeden z najciekawszych współczesnych artystów i niezwykle ważna postać polskiej kultury. To artysta o niezwykle rozległych zainteresowaniach twórczych i kontrowersyjnych poglądach estetycznych.

Schaeffer jest prekursorem wprowadzenia na scenę techniki collage’u, której świetnym przykładem jest „Kaczo”. Autor swobodnie żongluje różnorodnymi konwencjami, łączy i przeplata muzykę i tekst, filozoficzne monologi oraz scenki opisujące przyziemne perypetie bohaterów. W spektaklu nie zabraknie fantazji, swobody, dowcipu i niespodzianek, gdyż jak stwierdził sam autor sztuki: „Chcę, by widz w teatrze śnił, a nie żeby sprawdzał czy wszystko jest na miejscu. Piszę sztuki dla marzycieli, nie dla kontrolerów”.

 

Bogusław Schaeffer "Kaczo"

Adaptacja: Mariusz Orski

Reżyseria:  Mariusz Orski

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Katarzyna Denkiewicz


Obsada:

Andrzej Mastalerz, Dominika Kluźniak, Adam Bauman,