Teatr Polskiego Radia

Matka Joanna od Aniołów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2024 08:00
W najbliższą niedzielę, 18 lutego, zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Jarosława Iwaszkiewicza pt. „Matka Joanna od Aniołów”  w adaptacji i reżyserii Tomasza Cyza.
Adam Woronowicz
Adam WoronowiczFoto: Polskie Radio S.A.

Do klasztoru sióstr w Ludyniu przybywa egzorcysta ojciec Suryn. Jego zadaniem jest zajęcie się przełożoną Matką Joanną, opętaną przez diabły, odpowiedzialną za brewerie i szaleństwo innych sióstr. Czym zakończy się ten pojedynek dwóch wielkich person kościoła? Pojedynek dwóch wspaniałych umysłów i sił? Ojciec Suryn po spotkaniach z Matką Joanną czuje się bezradny. Modli się do Boga („Chcę być obciążony tym samym nieszczęściem, jakie spotkało matkę Joannę, chcę być tak opętany, jak ona jest opętana”), udaje się po radę do rebego, wreszcie wzywa szatana… Czy uda mu się wyzwolić Matkę Joannę od diabłów? Czy on sam wyjdzie z tego cało?

Jarosław Iwaszkiewicz "Matka Joanna od Aniołów" 

Adaptacja: Tomasz Cyz 

Reżyseria: Tomasz Cyz

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Dominik Strycharski

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska 

Obsada:

Magdalena Czerwińska (Matka Joanna), Adam Woronowicz (ojciec Suryn), Ewa Prus (Siostra Akruczy), Mirosław Konarowski (ks. Brym), Adam Ferency (Rebe), Maria Maj (Awdosia), Wojciech Chorąży (Wołodkowicz), Filip Kowalczyk (Kaziuk), Anna Bieżyńska, Matylda Giegżno, Zuzanna Lit, Anastazja Małocha, Katarzyna Pośpiech, Karolina Rzepa (Zakonnice), Maciej Cymorek, Robert Czerwiński, Dawid Ściupidro, Mateusz Weber, Jakub Zając, Maciej Zuchowicz (Głosy), Grzegorz Małecki (Szatan)

 

Na słuchowisko "Matka Joanna od Aniołów" zapraszamy w niedzielę (18.02.) tuż po godz. 21.00. Program 1 PR