Konkurs Szymanowskiego 2018

Znamy finalistów Konkursu Szymanowskiego w kategorii fortepianu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 20:00
Spośród dwanaściorga pianistów, którzy uczestniczyli w rywalizacji podczas II etapu konkursu, aż dziesięcioro to reprezentanci Polski. Pięcioro Polaków i jedna Koreanka zakończyło konkursowe zmagania sukcesem.
Audio
  • Znamy finalistów Konkursu Szymanowskiego w kategorii fortepianu (Dwójka)
zdj. ilustracynje
zdj. ilustracynjeFoto: shutterstock.com

Oto lista finalistów konkursu w kategorii fortepianu:

Tymoteusz Bies (Polska) >>>

Adam Kałduński (Polska) >>>

Kim Seung Hui (Korea Płd.) >>>

Mateusz Krzyżowski (Polska) >>>

Mikołaj Sikała (Polska) >>>

Anna Szałucka (Polska) >>>


Młodych artystów oceniało jury w następującym składzie: Andrzej Jasiński (przewodniczący), Joanna Domańska, Olga Kern, Aviram Reichert, Martin Roscoe i Tamás Ungár.

Pianiści zmierzą się w finale, który odbędzie się w Sali Koncertowej NOSPR 16 września (niedziela) w godz. 12.00- 14.00 i 18.00-20.00. Wszystkie występy będą transmitowane na antenie Dwójki w audycji "Letni festiwal muzyczny".

***

Konkurs im. Karola Szymanowskiego organizowany jest przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia przy wsparciu Polskiego Radia, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Towarzystwa Muzycznego im. K. Szymanowskiego w Zakopanem.

Konkurs, który obejmuje 5 kategorii: fortepian, skrzypce, śpiew, kwartet smyczkowy oraz kompozycja, zaplanowany został w cyklu pięcioletnim, a jego pierwsza odsłona odbywa się w dniach 10-23 września 2018 r.

Przesłuchania konkursowe I i II etapu odbywają się równolegle w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Finał konkursu, w trakcie którego solistom towarzyszyć będzie orkiestra NOSPR, i uroczysta gala odbędą się w sali koncertowej NOSPR.

Zapraszamy do wysłuchania wykonań z II etapu Konkursu. >>> 

***

mko