X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section07
Ślady na piasku

„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” (Fragm. tekstu piosenki Budki Suflera)

…co prawda tekst piosenki Budki Suflera nie był bezpośrednią inspiracją przy tworzeniu audycji, ale po części oddaje to, o czym chcemy mówić. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.

- Małgorzata Glabisz- Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.” Autorka sprawdza min. czy morderca może zostać świętym? Jak w przypadku J. Fescha...”

- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii. „Okazuje się, że „nauki przedmałżeńskie” prowadzone nieumiejętnie mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc młode parze, która przygotowuje się do wstąpienia w sakramentalny związek.”

- Sylwia Sułkowska opowiada o Rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami a także o podróżowaniu do miejsc świętych. „Kiedy podróżowanie i zwiedzanie może stać się formą pielgrzymki”.

- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej. „Dlaczego włoski awanturnik i przestępca Caravaggio uznawany jest za głęboko religijnego malarza?”

Program Pierwszy Polskiego Radia, piątek, godzina 23.30