Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Jubileuszowy Rok św. Jakuba w Polsce

Otwarcie Świętych Drzwi, tzw. Drzwi Przebaczenia, w katedrze w Santiago de Compostela zainaugurowało 1 stycznia kolejny, 120 Rok św. Jakuba. Jubileuszowy Rok Święty ogłasza się w Santiago de Compostella we wszystkich latach, w których święto Apostoła Jakuba - 25 lipca - przypada w niedzielę.
play_arrow

czytaj więcej

Ks. Jan Twardowski we wspomnieniach

15 lat temu zmarł ks. Jan Twardowski –legendarny już poeta, katecheta, kaznodzieja. Jak go zapamiętali zaprzyjaźnieni fotograficy, poeci, siostry zakonne? Jak dziś brzmi Jego poezja? 
play_arrow

czytaj więcej

O szczęściu „nicnierobienia”

Nieustannie aktywni, zabiegani, a i tak „ w niedoczasie” ….Masz jedno, krótkie życie więc warto, doświadczyć jak najwięcej, poznać jak najwięcej ….Kto z Państwa łapie się na tym że spieszy się bez powodu? W audycji porozmawiamy o szczęściu „nicnierobienia” , ale też o tym by nie odkładać niczego na jutro- bo „jutro” może skończyć się już dziś…..co pokazuje czas trwającej epidemii.
play_arrow

czytaj więcej

Wspomnienie o. Jana Góry OP - w rocznicę śmierci

„Odszedł jak orzeł w locie…”  jak zawsze w akcji, w oczekiwaniu na każdego.
play_arrow

czytaj więcej

Talent – dar od Boga

Czas przedświąteczny to moment kiedy przygotowujemy z dziećmi ozdoby świąteczne, szopki bożonarodzeniowe i w miłej rodzinnej atmosferze możemy obserwować czy różne działania artystyczne sprawiają dziecku przyjemność.
play_arrow

czytaj więcej

Dać nadzieję

Święta to czas nadziei. Jednak dla setek samotnych seniorów to od lat - jedne z najsmutniejszych dni w roku. Teraz będą one szczególnie dotkliwe, ale jest jeszcze czas, aby się do nich przygotować i pomóc seniorom, na przykład wspierając kampanię Stowarzyszenia mali bracia Ubogich - „Podaruj Wigilię”. Czy i jak można pomóc starszym osobom w ich samotności i poczuciu bycia nikomu niepotrzebnym? Jak odmienić Święta samotnych seniorów? Gość audycji: Joanna Mielczarek - dyrektor Stowarzyszenia.
play_arrow

czytaj więcej

Przelew czy dar serca?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, w niedzielę Mikołajki. Uczestniczymy w wielu akcjach charytatywnych niosących konkretną pomoc potrzebującym. Wigilijne dzieło pomocy dzieciom, szlachetna paczka, banki żywności , wirtualna choinka …można by  wymieniać i wymieniać… Wszelkie takie akcje poruszają nasze serca. Czy jednak pomagając dostrzegamy konkretnych ludzi? Tych zza ściany, z najbliższego sąsiedztwa? Czy to są tylko przelewy- a nie dar serca?
play_arrow

czytaj więcej

Instrumenty zamiast karabinów

Ruszyła budowa pierwszej szkoły muzycznej w Republice Środkowej Afryki. Szkoła powstaje dzięki polskim Darczyńcom. Brat Benedykt Pączka rozpoczął realizację swojego pomysłu w 2016 roku. Od tamtego czasu udało się zakupić grunt, gdzie powstanie budynek szkoły, zbudować mury, które zabezpieczają teren przed kradzieżami oraz postawić kilka prowizorycznych klas.
play_arrow

czytaj więcej

Jak mówić dzieciom o śmierci bliskiej osoby?

Śmierć dla wielu z nas jest tematem trudnym, wręcz tabu, którego wolimy unikać, przemilczeć, tym bardziej nie chcemy o nim mówić dzieciom.
play_arrow

czytaj więcej

Section21