Redakcja Programów Katolickich

Święta z krwi i kości

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2012 15:15
W serwisie powiemy, między innymi, o obchodach 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej, o Niedzieli Miłosierdzia Bożego, a także o nagrodzie „Ślad”.
Audio
Фигура Святой Фаустины Ковальской в Лагевниках Foto: o. Czesław Kozłowski SJ

Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Tego dnia w Sanktuarum w Krakowie-Łagiewnikachgromadzą się tysiące osób.Na terenie Sanktuarium mieści się klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W okresie międzywojennym żyła i zmarła tutaj św. s. Faustyna Kowalska przez którą Chrystus przekazał Kościołowi i Światu orędzie o Bożym Miłosierdziu. Siostra Faustyna - Bigrafia Świętej, to najnowsza książka Ewy Czaczkowskiej, dziennikarki Rzeczpospolitej.

Ponadto w magazynie:

- w miniony piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Dlaczego tak ważne jest podtrzymywanie pamięci o nich?

- w minioną środę kolegium elektorów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie wybrało nowego rektora swojej Alma Mater na kadencję 2012-2016. Jest nim ksiądz profesor doktor habilitowany Stanisław Dziekoński.

Autor: Małgorzata Glabisz-Pniewska.

Niediela 15 IV 2012 r., Program I, Familijna Jedynka 8.35.

Czytaj także

Św. Faustyna

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2011 15:00
5 października przypada 73 rocznica śmierci siostry Faustyny Kowalskiej. To najbardziej znana na świecie polska święta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 15:00
Zainteresowanie osobą św. s. Faustyny i jej przesłaniem stale wzrasta. Konferencje, pokazy, prelekcje organizowane w podkrakowskim sanktuarium przyciągają tłumy wiernych, także z zagranicy.
rozwiń zwiń