X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

"Święta piłka". Czy mundial to religia mężczyzn?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 06:00
Zapraszamy do spojrzenia na mundial okiem kibica, czyli człowieka głęboko wierzącego... w zwycięstwo. Czy stadion to współczesna świątynia, a football świecka religia mężczyzn? Jak piłkarską pasję postrzegają piłkarze, którzy zostali duchownymi? Czy ma to coś wspólnego z życiem wiarą? Czym jest „liturgia” sportu i czy stadion może być świecką „świątynią”?
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: macblack /pixabay/domena publiczna

Sportowa wiara w zwycięztwo jest szczególnie ważna w dniu oczekiwania na mecz dający nadzieję dalszej walki na tegorocznym mundialu. Mówili o tym byli piłkarze: Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok, a dziś kapłani: ks. Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej i o. Mariusz Tabulski, definitor zakonu oo. paulinów.

Ojciec Mariusz Tabulski przywołał w audycji historię niedawnego meczu Barcelony i Romy, kiedy wszyscy krzyczeli "niemożliwe". Sytuacja była beznadziejna: strzelić 3 bramki i to Barcelonie! W sporcie wielokrotnie zdarza się jednak, że w ostatnich minutach wszystko może się jeszcze zmienić. Zawsze o tym myślę w kontekście zmartwychwstania, ponieważ przejście ze śmierci do życia jest niemożliwie, jeśli się nie uwierzy. Jeśli w zespole nie ma wiary do ostatniego gwizdka to on nie zwycięży. To pomaga otworzyć się na Ewangelię.

- Wielu ludzi zagubionych w życiu, po latach dochodzi do wniosku, że sami rzeczywiście nie dadzą rady. Każda łaska wymaga współpracy. Walka o swoje serce, podobnie jak na boisku wymaga wielkiej siły - przekonywał ks. Bogusław Kowalski.

O mundialu z perspektywy chrześcijańskiej opowiedział historyk sportu prof. Artur Paska członek PKOL.

O duchowym zapleczu naszych piłkarzy na Mundialu w Moskwie mówił też w audycji korespondent Polskiego Radia w Moskwie - Maciej Jastrzębski.


01:48 [ PR1]PR1 (mp3) 24 czerwiec 2018 06_18_06.mp3 Kochane życie - felieton Elżbiety Nowak

12:44 [ PR1]PR1 (mp3) 24 czerwiec 2018 08_39_46.mp3 Magazyn Z Życia Kościoła

12:03 [ PR1]PR1 (mp3) 24 czerwiec 2018 08_24_28.mp3 Ważne sprawy

Posłuchaj
04:19 [ PR1]PR1 (mp3) 24 czerwiec 2018 06_46_52.mp3 Rozważania do niedzielnych czytań

    


Na audycję „Familijna Jedynka" w Pierwszym Programie Polskiego Radia zapraszają: Małgorzata Bartas-Witan i Przemysław Goławski.


Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzili: Małgorzata Bartas-Witan i Przemysław Goławski.

Data emisji: 24.06.2018 r.

Godzina emisji: 06.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak