X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
katolicyzm

Święty buntownik

450 lat temu urodziło się dziecko, które wymknęło się schematom, kontroli rodziców i ówczesnym zwyczajom. Od początku uważane za nieposłuszne, paradoksalnie zostało patronem młodzieży i studentów. Jego wspomnienie obchodzimy 18 września, a rok 2018 został ogłoszony ogólnopolskim Rokiem św. Stanisława Kostki z Rostkowa. W Familijnej Jedynce przypominamy postać tego niezwykłego chłopca.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Bracia mniejsi - Bracia więksi!

Kucharze, strażacy, malarze, lekarze. Zegarmistrzowie i prawnicy. Pomocni , konkretni. Bez nich wiele spraw w zakonach i poza nimi, po prostu nie funkcjonowałoby. Rezygnują z funkcji kapłanów, a zdarza się, że z wielkich karier w doczesnym świecie.  Wybierają bycie bratem zakonnym. Z jakich powodów? Opowiedzą nam o sobie, wpuszczą do swojego świata, abyśmy mogli lepiej ich zrozumieć. O tych, co „zawsze w cieniu, zawsze potrzebni…” opowiedzą bohaterowie Familijnej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Walka o pokój?

Kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej 1 września to data, która nawiązuje do potrzeby nieustającej modlitwy w intencji pokoju. Na ten dzień wyznaczono więc otwarcie Międzynarodowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. W Familijnej Jedynce mówiliśmy o pokoju w sercach poszczególnych ludzi, w rodzinie, w mieście, państwie, na świecie. O pokoju rozumianym jako wewnętrzny spokój serca, ale także w rozumieniu militarnym.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Przeciętne - nieprzeciętne rodziny

Rodzinne muzykowanie, wspólne posiłki, wypady na wakacje oraz inicjatywy, w które angażują się wszyscy, a może zabiegani rodzice poświęcający się pracy, osamotnione dzieci, coraz częściej szukające rozrywki w grach komputerowych lub alkoholu... Jak wygląda dzisiaj polska rodzina? Będziemy o tym rozmawiać w Familijnej Jedynce tuż przed rozpoczęciem IX Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Dzieje Biskupstwa Polowego

15 sierpnia to święto liturgiczne Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Tego dnia obchodzone jest również Święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. W roku 100–lecia odzyskania Niepodległości powiemy również o 100–leciu Biskupstwa Polowego, które pomimo ponad 90-letniej historii miało tylko pięciu biskupów.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Fotografowanie niewidocznego. Jak uwiecznić wiarę?

Różnego rodzaju wydarzenia religijne - nie tylko największe, jak spotkania wiernych z papieżem, ale także mniejsze uroczystości, czyli wszelkiego rodzaju chrzty czy odpusty - są polem pracy fotografów. Jak zrobić w takich warunkach dobre zdjęcie, ujmujące subtelności wiary, a przy tym być aktywnym uczestnikiem wydarzenia, który nie przeszkadza innym w godnym przeżywaniu spotkania z Bogiem? O tym w audycji Kwadratura Kultury mówił Janusz Rosikoń, fotograf. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA fotografia religia katolicyzm

Niezłomni drugiej linii frontu

„Zawsze w cieniu, zawsze potrzebni…” – tak samo 74 lata temu, tak i dziś. Tuż przed kolejną rocznicą Powstania Warszawskiego, zapraszamy na opowieść o księżach od zadań specjalnych: kapelani powstańczy, kapelani robotników i czasów Solidarności, uczestnicy misji w Afganistanie, Czadzie, będący przy dziecku umierającym na szpitalnym łóżku i w pracy z recydywistami. Kapelani z miejsc, gdzie siła musi stać ponad słabością.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Czy Kościołowi katolickiemu grozi marginalizacja?

Od wielu dziesięcioleci nie milkną głosy, że Kościół katolicki czeka marginalizacja, a chrześcijaństwo skazane jest na utratę społecznego prestiżu. Tymczasem wielu duchownych, jak i świeckich, nie przyjmuje tego do wiadomości, zwłaszcza w Polsce. W jaki sposób Kościół może stawiać czoła tym nieprzychylnym opiniom? Do tematu w audycji „Życie z duszą, czy bez?” odniósł się teolog ks. Robert Skrzypczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo chrześcijaństwo religia Jezus Chrystus wiara katolicyzm