X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
katolicyzm

Góry (są... ) do zdobycia

W górach znajdujemy nie tylko wspaniałe widoki, które można podziwiać, ale niejako szkołę życia. Uczymy się tutaj znosić trudy w dążeniu do celu, pomagać sobie wzajemnie w trudnych chwilach - mówił Jan Paweł II. Jak te wielkie kategorie odbijają się  w naszym życiu? Gdzie są nasze osobiste i wspólne Góry Przemienienia? O tym w Familijnej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Ks. dr Mariusz Boguszewski: co 5 minut na świecie ginie jeden chrześcijanin

– Paradoksem jest to, że mamy rozwój cywilizacyjny i edukację, a mimo wszystko ginie dziś najwięcej męczenników za wiarę w historii – powiedział ks. dr Mariusz Boguszewski reprezentujący organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 2 listopada Kościół katolicki obchodzi Dzień Zaduszny, w którym wspomina się wszystkich wiernych zmarłych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chrześcijaństwo wiara religia Bliski Wschód katolicyzm społeczeństwo Jezus Chrystus

Pociąg do wieczności

Żyjemy na walizkach. Każda podróż gdzieś się zaczyna i gdzieś się kończy. Nie od nas zależy, kiedy i skąd wyruszyliśmy. Od nas jednak zależy do jakiej stacji zmierzamy... Bo są stacje końcowe i te, przesiadkowe, dotarłszy do których wyruszamy w nową podróż. W uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy Państwa do tej niecodziennej podróży w czasie i przestrzeni.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Czy UB zabiło prymasa Augusta Hlonda?

– Pytanie dotyczące tego, co było podłożem śmierci kard. Hlonda pozostaje otwarte i nie potrafimy na nie z całą pewnością odpowiedzieć – powiedział dr Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej. 22 października minęła 70. rocznica śmierci kard. Augusta Hlonda. Jednak coraz częściej pojawiają się wątpliwości, czy jego śmierć była spowodowana jedynie przyczynami naturalnymi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 August Hlond historia Polski katolicyzm prymas Polski fakty opinie ciekawostki ludzie HISTORIA PRL komunizm

„Wielka Pokuta” i „Różaniec do Granic” drogą do duchowej odnowy człowieka

Minął rok od akcji „Różaniec do Granic”. Gościem audycji „Terlikowski na Froncie” był Maciej Bodasiński, reżyser i współorganizator wydarzenia. – Liczba zapytań dotyczących kolejnej edycji była dla nas wstrząsająca i zaskakująca. Spowodowało to we mnie wielką radość, bo ponowne zainteresowanie Polaków tą akcją oznacza, że była ona dla nich żywym doświadczeniem wspólnoty, która jest bardzo potrzebna – powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Różaniec do Granic wiara religia chrześcijaństwo społeczeństwo katolicyzm

Inauguracja Dnia Papieskiego. Msza w bazylice św. Krzyża

Dzień Papieski jest po to, byśmy poznawali naukę Jana Pawła II, słowo Boże, które głosił nam, Kościołowi, ale także współczesnemu światu - powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. odprawionej w niedzielę w warszawskiej bazylice Św. Krzyża, inaugurującej obchody XVIII Dnia Papieskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kazimierz Nycz Dzień Papieski Jan Paweł II katolicyzm Kościół katolicki