Polskie Radio
Section05
katolicyzm

Jak być szczęśliwym i mieć pieniądze?

Nadchodzący grudzień to czas świątecznych wydatków, ale i ważnych bilansów i podsumowań. W jaki sposób mądrze podchodzić do pieniędzy, jak je gromadzić i wydawać? Co Jezus mówił o finansach i czy z Biblii możemy wyciągać ekonomiczne podpowiedzi? Zapraszam na dyskusje o poszukiwaniu szczęścia i czy dają je pieniądze, o radości z dzielenia się z innymi, oraz tym, czy da się pogodzić "być" i "mieć". Przed świąteczną gorączką, gorący temat pieniędzy i naszego stosunku do nich.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Każde dziecko musi utracić Narnię. Clive Staples Lewis i jego opowieści

– Do "Opowieści z Narnii" możemy przykładać różne interpretacje, ale moim zdaniem to są opowieści o dzieciństwie, o tym, że trzeba opuścić Narnię i wejść w dorosłe życie. Strata Narnii jest bezpowrotna – mówił w Polskim Radiu literaturoznawca dr Grzegorz Leszczyński.
Zobacz więcej na temat:  Clive Staples Lewis HISTORIA literatura dzieci dzieciństwo religia chrześcijaństwo protestantyzm katolicyzm książki dla dzieci

Holland uderza w polski Kościół i zarzuca "konflikt z Watykanem". "Polacy to katolicy, ale nie chrześcijanie"

Agnieszka Holland otrzymała nagrodę specjalną na rzymskim festiwalu filmowym, który zrodził się z inicjatywy św. Jana Pawła II. Podczas spotkania reżyserka oskarżyła rząd PiS i prezydenta Polski o używanie retoryki z czasów nazistowskich oraz oceniła, że Polacy to katolicy, ale nie chrześcijanie. Mówiła też o konflikcie, jaki miałby istnieć pomiędzy polskim Kościołem a Watykanem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Agnieszka Holland Kościół katolicki Kościół katolicyzm

W sobotę Święto Niepodległości. W wielu miastach Polski biskupi odprawią msze św. w intencji ojczyzny

W dniu Narodowego Święta Niepodległości, które przypada w sobotę, biskupi odprawią msze św. w intencji ojczyzny. W Warszawie mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz; w Krakowie mszę św. z tej okazji odprawi abp Marek Jędraszewski, a w Gnieźnie prymas Polski abp Wojciech Polak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół wiara katolicyzm Święto Niepodległości