Redakcja Programów Katolickich

Wiara i Rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 21:38
„O wolność i sprawiedliwość... Chrześcijańska Europa - między wiarą i rewolucją" – pod takim tytułem Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie zorganizowała w dniach 18-20 września międzynarodową interdyscyplinarną konferencję poświęconą refleksji nad problemem chrześcijaństwa wobec rewolucji.
Audio
Program z konferencji O wolność i sprawiedliwość. Chrześcijańska Europa - między wiarą i rewolucją, która odbyła się w Częstochowie
Program z konferencji "O wolność i sprawiedliwość. Chrześcijańska Europa - między wiarą i rewolucją", która odbyła się w CzęstochowieFoto: Małgorzata Glabisz-Pniewska

Konferencja zgromadziła wybitnych uczonych wielu dyscyplin z kilku kontynentów. IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Człowiek, wiara, kultura” nawiązywała – jak zawsze – do przesłania i myśli Św. Jana Pawła II.

Gośćmi audycji są uczestnicy konferencji: prof. Urszula Cierniak - organizator i pomysłodawca cyklu spotkań „Człowiek, wiara, kultura”, ks. prof. Roman Dzwonkowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. prof. Andrzej Zwoliński z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Jonathan Luxmoore – dziennikarz i pisarz, autor dwutomowego dzieła o męczennikach komunizmu pt. „Bóg Gułagu”.


***

Tytuł audycji:  "Ślady na piasku"

Prowadzący: Małgorzata Glabisz-Pniewska

Data emisji: 30.09.2017 r.

Godzina emisji: 6:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak