Redakcja Programów Katolickich

Każdy jest teologiem

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 12:00
Książki teologiczne zalegające na półkach księgarskich nie budzą w większości żadnego zainteresowania. Dotyczą bowiem szczegółowych i abstrakcyjnych problemów, które pozostają bez związku z codziennym życiem.
Audio
Każdy jest teologiem, fragm. okładki
Każdy jest teologiem, fragm. okładkiFoto: Wyd. WAM

Tym samym rodzi się podejrzenie, że człowiekowi wierzącemu teologia nie jest w ogóle do niczego potrzebna. W swojej książce "Każdy jest teologiem. Nieakademicki wstęp do teologii" Robert Rynkowski przekonuje, że jest dokładnie przeciwnie.

Każdy wierzący potrzebuje teologii, lecz nie tej silącej się na naukowość teologii akademickiej, która zamiast o Bogu i wierze, mówi o problemach związanych z Bogiem i wiarą; potrzebuje teologii, która jest rozmową o Bogu i dzieleniem się osobistym doświadczeniem wiary.

Z autorem książki rozmawia Jan Pniewski.

Niedziela, 5 sierpnia, godz. 6.30

Zobacz więcej na temat: aktualności teologia wiara

Czytaj także

Dokąd zmierzamy…?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 12:00
Cykl rozmów o życiu, wierze i świecie, jakie Katarzyna Flader przeprowadziła z o. prof. Witoldem Kaweckim, twórcą pierwszej w Polsce uniwersyteckiej specjalności z zakresu teologii kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiedzieć, czy Bóg jest

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 15:00
Od wieków teologia naturalna próbuje pokazywać, że wiara w istnienie Boga daje się poprzeć licznymi argumentami. Argumenty te nie odwołują się do autorytetu objawienia i dlatego powinny być godne rozważenia przez tych, którzy tej wiary nie podzielają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bóg - tak, Kościół - nie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 06:00
Nie sprawdziły się prognozy rozmaitych teoretyków ubiegłego wieku, którzy wieszczyli rychły zmierzch postaw religijnych. Religijność ma się dobrze, a nawet - jak podkreślają niektórzy - przeżywa swój renesans.
rozwiń zwiń