X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Księga pokutników

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 12:00
Przez całe wieki rozmaici pokutnicy uciekali na pustynie, wyrzekali się swoich majątków albo rezygnowali po prostu z wygodnego życia, aby poprzez ascezę odkupić winy własne lub ludzi sobie współczesnych.
Audio
Ivan Kramskoi, Chrystus na pustyni
Ivan Kramskoi, Chrystus na pustyniFoto: źr. Wikipedia, lic. CC

Niegdyś byli podziwiani i naśladowani; dzisiaj jednak nie należą do bohaterów zbiorowej wyobraźni. Ich postaci bywają przywoływane jako relikt zamierzchłej przeszłości, a także ku przestrodze, aby pokazać, do czego prowadzi religijny fanatyzm.

Czy jednak odrzucając te postaci, które budzą u współczesnego człowieka pełne niechęci zdziwienie, czegoś nie tracimy? Może wbrew pozorom mają one coś cennego do powiedzenia współczesnemu światu? Takie pytania stawia swoim czytelnikom Walter Nigg w książce "Księga pokutników" o której Jan Pniewski rozmawia w audycji z Krzysztofem Jaśkiewiczem z wydawnictwa PROMIC.

Zobacz więcej na temat: aktualności katolickie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak