Redakcja Programów Katolickich

Zakonnica na płycie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 10:15
Ukazała się nowa płyta ze śpiewem cerkiewnym pt. "Śpiewając z aniołami" wydana przez Prawosławny Żeński Dom Zakonny pw. św. Katarzyny w Zaleszanach.
Audio
  • Muzyczne rozmowy-Śpiewając z aniołami-18 03 2012 r.
s.Elżbieta Niczyporuk
s.Elżbieta NiczyporukFoto: Monaster w Zaleszanach

Siostra Elżbieta, przełożona monasteru prawosławnego, nagrała płytę ze śpiewami cerkiewnymi. Zawarte są na niej utwory poświęcone patronce monasteru, a także fragmenty z nabożeństw wieczornych i Świętej Liturgii.

W opakowaniu oprócz płyty, znajduje się również książeczka (w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej) z tekstem ks. Henryka Paprockiego, w którym autor przedstawia koncepcję śpiewu cerkiewnego poprzez pryzmat śpiewu anielskiego. Ponadto umieszczone zostały tłumaczenia większości utworów.

Monaster jest położony we wsi Zaleszany - ok. 60 km od Białegostoku, przy trasie Bielsk Podlaski – Kleszczele. W Zaleszanach 29 stycznia 1946 r. żołnierze, dowodzeni przez Romualda Rajsa ps.„Bury”, dokonali podpalenia wsi i mordu mieszkańców. W miejscu, gdzie została przelana niewinna krew powstaje żeński monaster, w którym wznoszona będzie modlitwa za wszystkich ludzi, a w szczególności za dusze pomordowanych mieszkańców Zaleszan.

Autor: Agnieszka Trzeciakiewicz

Gość: s. Elżbieta

Niedziela 18 marca 2012, Program 3, Muzyczne rozmowy od godz. 6.00

Zobacz więcej na temat: aktualności Białystok