Redakcja Programów Katolickich

Jezus miał żonę i był nieślubnym dzieckiem?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 12:00
- Dziwię się, że na żadnym portalu nie znalazła się jeszcze informacja, że są dowody na to, że Jezus był nieślubnym dzieckiem Maryi i żołnierza rzymskiego - mówił w Czwórce ksiądz Zbigniew Sobolewski.
Audio

Postać Jezusa od 2 tysięcy lat budzi dyskusje. Pytania o to, jak żył, czy był Bogiem, czy zwykłym człowiekiem, a może prorokiem, nie mają końca. 

Niedawno media obiegła elektryzująca wiadomość, że odnaleziono starożytny rękopis, dowodzący tego, że Jezus miał żonę. Podobne spekulacje do tej pory znajdowały się w takich książkach, jak "Kod Leonarda Da Vinci", czy filmach w rodzaju "Ostatnie kuszenie Chrystusa”. Teraz starożytny papirus dostarcza sensacyjnej wiedzy, że Jezus był mężem Marii Magdaleny.

Wiarygodność tego znaleziska zdecydowanie podważa badacz starożytności, Paweł Więckowski. - Ciekawe jest, że pani prof. Karen King z Uniwersytetu Harvarda stwierdziła, źe Jezus miał żonę na podstawie skrawka papirusu 8 cm x 4 cm. Tymczasem, zwoje papirusowe liczyły nierzadko i po kilkanaście metrów. Poza tym skrawek pochodzi z IV wieku naszej ery, czyli około 300 lat po śmierci Jezusa - powątpiewał historyk.

Inny gość audycji "Nocne Cz@ty", ksiądz Zbigniew Sobolewski, zwracał uwagę, że teksty kompromitujące Jezusa powstawały od początku jego pojawienia się w historii. - Podchodząc do różnych informacji trzeba wiedzieć, co ich autor miał na myśli. W tej informacji chodzi tylko o wzbudzenie sensacji i dokopanie Kościołowi - opowiadał.

Więcej na temat kontrowersji związanych z postacią Jezusa dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Minimaliści materialni i duchowi

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 08:00
Minimalizm, czyli chęć ucieczki od konsumpcyjnego stylu życia zyskuje nowych "wyznawców". Co kryje się za dążeniem do posiadania jak najmniejszej ilości przedmiotów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W szponach sekty

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 17:00
Jak rozpoznać sektę? Jakie są skutki przebywania w niej? Sprawdź w audycji "Nocne Czaty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co nam bierzmowanie?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 14:00
Czy bierzmowana młodzież jest świadoma istoty sakramentu? Jak wygląda bierzmowanie dorosłych?
rozwiń zwiń