Redakcja Programów Katolickich

W szponach sekty

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 17:00
Jak rozpoznać sektę? Jakie są skutki przebywania w niej? Sprawdź w audycji "Nocne Czaty".
Audio

Zadaniem, jakie stawiają przed sobą Dominikańskie Ośrodki Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach, jest "ochrona człowieka przed manipulacją psychologiczną, doktrynalną i ideologiczną, niesienie pomocy ludziom uwikłanym w sekty i uzależnionym od indoktrynacji psychicznej, a także ich bliskim i przyjaciołom".

W audycji zastanawialiśmy się m.in., jak sprawdzić, czy ktoś z naszych bliskich wpadł w sidła sekty i jak żyć po ucieczce z jej szponów?

Naszymi gośćmi byli o. Radosław Broniek - z Dominikańskiego Centrum Informacji o Nowych Ruchach i Sektach oraz Paweł Szuppe - religioznawca.

Czytaj także

Kościół też szykuje się na Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 06:43
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 to oprócz wydarzenia sportowego także duże wyzwanie ewangelizacyjne - pisze "Nasz Dziennik".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Futbol - nowa religia?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 20:05
Czy piłka nożna i kibicowanie to nowa religia, w której symbolami są szaliki i koszulki zespołów, klubowe flagi i hymny?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2012 – co nam zostało?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2012 10:00
Rywalizacja sportowców na boisku mobilizuje do kibicowania rzesze fanów. Polakom udzielił się klimat piłkarskich emocji, mimo tego, że nasza drużyna szybko odpadła z turnieju. Jaki wpływ na ludzi mają mistrzostwa?
rozwiń zwiń