X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Irlandia, bastionem katolicyzmu?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 15:00
Co łączy Polaków i Irlandczyków? Niektórzy żartują, że oba narody nie lubią sąsiadów, ale uwielbiają ziemniaki. Polska i Irlandia są także uważane za jedne z najbardziej katolickich w Europie. Czy tak jest rzeczywiście?
Audio
Irlandia, bastionem katolicyzmu?
Foto: Flickr/Giuseppe Milo

Powodem rozmowy w audycji „Kierunek Kraków” o Irlandii, jest zapowiedź przyjazdu nawet 3 tysięcy młodych Irlandczyków na Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. – To dużo i nie, jeśli wziąć pod uwagę liczebność Irlandii, około 4,5 mln ludzi – przyznała Natalia Widzimirska, która studiowała i mieszkała kilka lat na Zielonej Wyspie.

Jej zdaniem Polacy dzielą się na tych, którzy wojują z Kościołem, albo są głęboko wierzący, w Irlandii zaś ludzie nie lubią się deklarować. - Istnieje natomiast duża różnica międzypokoleniowa. Ludzie w średnim wieku mają za sobą trudne doświadczenia z Kościołem i mają do niego żal. Przeżyli moment, kiedy Kościół był silnym autorytetem, następnie została ujawniona fala nadużyć wobec dzieci i ten obraz się rozsypał. W następnym pokoleniu, młodzi odpłynęli od Kościoła niemal zupełnie – tłumaczyła Natalia, która przyznała, że była tam postrzegana, jako jedna z nielicznych młodych osób, zaangażowanych w życie Kościoła. – Dlatego też długo szukałam jakiegoś ruchu o charakterze duchowo – modlitewnym - bez większych sukcesów - dodała.

Zdaniem Natalii Widzimirskiej, najwięcej Irlandczyków, których możemy zobaczyć na uroczystościach religijnych, gromadzi się wokół pogrzebów. Jednak w każdej sytuacji Msza Św. będzie tam trwać, nie dłużej niż 25 minut.

Irlandia, która wydaje się bastionem europejskiego katolicyzmu, okazuje się jednak wyludniona w sferze religijnej, liczymy więc na przyciągnięcie jak najwięcej młodych Irlandczyków na przyszłoroczne wydarzenia w Krakowie.

Na audycję „Kierunek Kraków" w Czwórce, zaprasza Mikołaj Foks.

 

***

Tytuł audycji: „Kierunek Kraków"

Prowadził: Mikołaj Foks

Data emisji: 04.10.2015 r.

Godzina emisji: 07.00

kawa

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak