Polskie Radio
Section05
papież Franciszek

Papież Franciszek o szczepionkach na COVID-19: najbiedniejsi i najsłabsi powinni mieć pierwszeństwo

- Najbiedniejsi i najsłabsi powinni jako pierwsi otrzymać szczepionki na COVID-19 - stwierdził w ONZ papież Franciszek. W nagranym w Watykanie i odtworzonym w trakcie szczytu ONZ przemówieniu papież podkreślił, że "pandemia pokazała konieczność zadbania o sprawiedliwe systemy ochrony zdrowia na świecie".
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 koronawirus pandemia szczepionka papież Franciszek ŚWIAT

"Pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach". Prezydent po audiencji u papieża Franciszka

Prezydent Andrzej Duda poinformował na Twitterze, że rozmawiał z papieżem m.in. o dążeniu do pokoju. Prezydent uczestniczył w prywatnej audiencji u Franciszka. Był to główny punkt trzeciego i ostatniego dnia wizyty pary prezydenckiej na Półwyspie Apenińskim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan papież papież Franciszek Andrzej Duda Włochy Rzym Polityka zagraniczna Polski dyplomacja

"Fratelli tutti - Wszyscy braćmi". Kolejna encyklika papieska zostanie poświęcona wybuchowi pandemii

- Nowa papieska encyklika pod tytułem "Fratelli tutti (Wszyscy braćmi): O braterstwie i przyjaźni społecznej" zostanie opublikowana w południe 4 października - podało Biuro Prasowe Watykanu. Encyklika będzie papieską refleksją związaną z wybuchem pandemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Watykan papież papież Franciszek religia katolicyzm chrześcijaństwo ŚWIAT COVID-19 pandemia koronawirus

"Szczery, odważny i przede wszystkim miłujący Kościół". Papież Franciszek o kardynale Jaworskim

"W historii Kościoła kardynał Marian Jaworski zapisał się jako człowiek szczery i prawy" - napisał papież Franciszek w liście odczytanym na początku uroczystości pogrzebowych duchownego. Papież wspomniał kardynała jako wybitnego wykładowcę, przyjaciela świętego Jana Pawła II oraz współpracownika Benedykta XVI.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki papież Franciszek POLSKA religia

"Człowiek niezwykle prawy, szczery, odważny". Papież Franciszek o kardynale Marianie Jaworskim

Papież Franciszek napisał, że kardynał Marian Jaworski zapisał się jako człowiek niezwykle prawy, szczery, odważny, a przede wszystkim miłujący Kościół. "Pozostawił po sobie godne świadectwo gorliwości kapłańskiej, erudycji, wierności Ewangelii i odpowiedzialności za wspólnotę wierzących" - podkreślił papież w telegramie kondolencyjnym, który skierował do metropolity krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki aktualności katolickie papież Franciszek religia