X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Arcydzieła Wielkiego Postu na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 21:00
Pieśni pasyjne kryją w sobie piękne melodie i przenikliwe teksty dotykające najważniejszych kwestii życia. Te najpiękniejsze, wzbogacone jazzowymi improwizacjami, wypełniły koncert z cyklu "Scena Szpilmana Jedynka Live".  Koncert transmitowała radiowa Jedynka.
Audio
  • Pieśni wielkopostne na jazzowo (Scena Szpilmana/Jedynka)
Pianista Witold Janiak i wokalista Adam Rymarz
Pianista Witold Janiak i wokalista Adam Rymarz Foto: Polskie Radio/Grzegorz Śledź

Po arcydzieła z wielkopostnego repertuaru sięgnęli wokalista Adam Rymarz oraz pianista Witold Janiak. Efektem ich - rozpoczętej w 2013 roku - współpracy jest płyta "Stabat Mater Dolorosa", na którą składają się tradycyjne pieśni wielkopostne, m.in.: "Ludu, mój ludu", "Któryś za nas cierpiał rany", "Ogrodzie oliwny" czy impresje na temat tytułowego "Stabat Mater" Giovanniego Battisty Pergolesiego.

Mistyczny, pasyjny, modlitewny charakter tych kompozycji muzycy uzupełniają osobistym doświadczeniem, a poprzez jazzowe aranżacje pokazują, jak współczesny jest to repertuar. Adam Rymarz, wokalista, dyrygent i trener wokalny, od lata zgłębia tajniki jazzowej wokalistyki, występuje w nagraniach operowych, jazzowych, teatralnych, telewizyjnych czy radiowych. Współpracował z Wojciechem Kościelniakiem, Jerzym Stuhrem, Małgorzatą Bogajewską i Przemysławem Dąbrowskim, przygotowując od strony wokalnej reżyserowane przez nich przedstawienia teatralne. 

Witold Janiak to wyjątkowo utalentowany i wrażliwy pianista jazzowy, który swoimi umiejętnościami od lat zachwyca publiczność festiwali jazzowych z całego świata. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Piotrem Baronem, Maciejem Kądzielą, Markiem Kądzielą czy Krzysztofem Ścierańskim. 

"Stabat Mater Dolorosa", czyli niepowtarzalne połączenie polskiego folkloru z jazzowymi impresjami na najwyższym poziomie można było słuchać w radiowej Jedynce. 

Koncert z cyklu "Scena Szpilmana Jedynka Live" prowadziła Aleksandra Tykarska.

at/ag

 

           

                       

           

           

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej na temat: koncert Jazz folk