X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Ruszył portal Radiowego Centrum Kultury Ludowej!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 14:00
Informacje o dawnej i współczesnej kulturze tradycyjnej, recenzje płyt, felietony, koncerty i premiery, portrety artystów i muzyków, do tego nagrania archiwalne i reportaże oraz muzyka w pełnym wymiarze. Oddajemy do Państwa dyspozycji nasz serwis internetowy.
Audio
  • Piotr Kędziorek opowiada o założeniach serwisu internetowego RCKL (Dwójka/Źródła)
Wszystkie wiadomość dotyczące kultury ludowej w jednym miejscu
Wszystkie wiadomość dotyczące kultury ludowej w jednym miejscuFoto: mat.pras.

1 kwietnia 1994 roku w Polskim Radiu powołano Radiowe Centrum Kultury Ludowej. W tym roku mija zatem 25-lecie działalności tej jedynej w swoim rodzaju redakcji, która nie tylko na bieżąco informuje o wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą kulturą tradycyjną, ale i kreuje nowe zjawiska artystyczne inspirowane tradycją. Te 25 lat to tysiące minut nagrań terenowych, dokumentacja Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, wyprawy do Polaków poza granicami kraju, koncerty muzyki tradycyjnej i muzyki świata, 21 festiwali "Nowa Tradycja", trzy festiwale folkowe Europejskiej Unii Nadawców organizowane w Polsce, 31 płyt z serii "Muzyka Źródeł", współprodukcja płyt polskich zespołów folkowych i przede wszystkim niezliczona liczba audycji poświęconych polskiej i obcej kulturze tradycyjnej we wszystkich jej współczesnych przejawach.

U progu roku, w którym świętujemy nasz jubileusz, oddajemy do Państwa dyspozycji nasz serwis internetowy. Znajdą tu odbicie wszystkie aspekty naszej działalności, będzie trochę wspomnień i przede wszystkim dużo bieżących informacji o dawnej i współczesnej kulturze tradycyjnej, której Polskie Radio od zawsze jest wiernym mecenasem.

Do współpracy jako zespół RCKL zaprosiliśmy wielu wybitnych znawców kultury ludowej, a także bacznych obserwatorów współczesności. W dziale "Świętujemy" przybliżymy dawne obrzędy związane z polskim kalendarzem. Znajdą Państwo na naszej stronie także recenzje płytowych nowości, ale także wydawnictw niesłusznie zapomnianych lub w ogóle nieznanych poza lokalnymi środowiskami, a wartych poznania. Współczesnemu życiu wsi oraz twórczości zainspirowanej tradycją przyglądać się będą nasi felietoniści. Wraz z serwisem rckl.polskieradio.pl udostępniamy także nasz kanał YouTube oraz playlisty na platformie Spotify, aby podzielić się z Państwem naszymi muzycznymi fascynacjami.

Zapraszamy nie tylko do korzystania z nowego serwisu, ale i do dialogu. Czekamy zarówno na Państwa krytyczne uwagi, jak i na informacje, co ciekawego dzieje się w Państwa regionach i lokalnych społecznościach. 

Zespół Radiowego Centrum Kultury Ludowej