X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowa Tradycja 2019
22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia

Nowa Tradycja

Free jazz na ludowo odkryciem Nowej Tradycji

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 11:00
Gośćmi poniedziałkowych "Źródeł", świeżo po zakończeniu festiwalu, byli laureaci jego Grand Prix, zespół Lumpeks - Olga Kozieł i Sébastien Beliah.
Audio
Olga Kozieł z zespołu Lumpeks
Olga Kozieł z zespołu LumpeksFoto: Grzegorz Śledź

- Określenie werdyktu tegorocznego festiwalu było dla nas wyjątkowo trudne, pełne kontrowersji. Zrodziło pytanie o istotę Nowej Tradycji - przyznali członkowie jury Konkursu Muzyki Folkowej 2019. Ostatecznie zwycięzcą festiwalu został zespół Lumpeks. 

- Co do tych artystów było najmniej kontrowersji, swoją propozycją trafili do nas wszystkich - mówili w trakcie ostatniego koncertu 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" członkowie jury. - Co ważne, w tym kwartecie 3/4 składu to muzycy z Francji, którzy polski idiom mazurkowy potrafią ograć na własny sposób. Wielu polskich muzyków bałoby się do tego stopnia zaeksperymentować w stronę free jazzu i muzyki repetytywnej, swobodnej, daleko idącej improwizacji - tłumaczył Tomasz Janas, z którym zgodzili się pozostali członkowie jury: Józef Broda, Magdalena Tejchma, Piotr Kędziorek, Remigiusz Mazur-Hanaj i Maciej Szajkowski.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęli muzycy z KakofoNIKT & Chór Pogłosy, drugie - Trimagine, a trzecie - Krzikopa ze Śląska. Z nimi spotykać się będziemy w kolejnych audycjach w tym tygodniu.

Zapraszamy do odsłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Goście: Olga Kozieł i Sébastien Beliah (zespół Lumpeks)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 15.15

at/pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak