X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

UE wzywa Iran do wstrzymania wzbogacania uranu

07.07.2019 16:02
- Unia Europejska wzywa Iran do zaprzestania działań wzbogacających uran i przestrzegania porozumienia nuklearnego - informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Iran rozpoczyna wzbogacanie uranu powyżej poziomu ustalonego w porozumieniu nuklearnym - ogłosiły władze tego państwa
Iran rozpoczyna wzbogacanie uranu powyżej poziomu ustalonego w porozumieniu nuklearnym - ogłosiły władze tego państwaPAP/EPA/HO HANDOUT

Oświadczenie w tej sprawie przesłała Polskiemu Radiu Maja Kocijanczicz, rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji. To reakcja na decyzję władz w Teheranie o wzbogacaniu uranu powyżej poziomu ustalonego w układzie jądrowym z 2015 roku. 


Zdecydowana reakcja unijnej dyplomacji

- Zdecydowanie wzywamy Iran, by wycofał się ze wszystkich działań, które są niezgodne z jego zobowiązaniami zawartymi w porozumieniu nuklearnym - brzmi oświadczenie rzeczniczki szefowej unijnej dyplomacji. Maja Kocijanczicz napisała o dużym zaniepokojeniu zapowiedziami władz w Teheranie.

- Wezwaliśmy Iran, aby nie podejmował dalszych działań, które podważają umowę nuklearną - dodała.

Rzeczniczka poinformowała też, że szefowa unijnej dyplomacji czeka na raport inspektorów Międzynarodowej Agencją Energii Atomowej w tej sprawie.

Federica Mogherini jest także w kontakcie z krajami, które w 2015 roku podpisały z Iranem porozumienie nuklearne, czyli Wielką Brytanią, Francją i Niemcami, a także USA, Rosją i Chinami. Na podstawie tych konsultacji zapadną decyzje o kolejnych krokach. 

IAR/dad