X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Protest przeciwko obchodom "wyzwolenia" Wilna i Kowna przez Armię Czerwoną

11.07.2019 14:15
Litwa protestuje przeciw rosyjskim obchodom "wyzwolenia" Wilna i Kowna przez Armię Czerwoną. Litewskie ministerstwo spraw zagranicznych przekazało dziś ambasadzie rosyjskiej w Wilnie notę w tej sprawie. 
Panorama Wilna
Panorama Wilnapixabay.com

W Moskwie w związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia rosyjskich oraz wschodnioeuropejskich miast spod okupacji hitlerowców, zostały zaplanowane pokazy fajerwerków i artyleryjskich salw honorowych.

Od kwietnia tego roku do maja przyszłego roku zaplanowano łącznie 17 takich wydarzeń. W najbliższą sobotę tego typu uroczystości odbędą się z okazji wyzwolenia Wilna, a 1 sierpnia - Kowna. Litewski MSZ ostro skrytykował te działania Rosjan. W oświadczeniu resortu czytamy, że jest to cyniczne i prowokacyjne działanie, a szczególnie w obliczu zbliżającej się rocznicy podpisania Paktu Ribbentrop-Mołotow, który przyczynił się do wybuchu II wojny światowej i okupacji Litwy - zaznacza litewski MSZ.

Resort oświadczył, że mimo iż zwycięstwo nad nazizmem było dla Litwy bardzo ważne to zakończenie wojny nie przyniosło krajowi wolności.


"Rozpoczęła się nowa okupacja, która trwała blisko pół wieku" - czytamy. 

Podobny komunikat opublikowało wczoraj estońskie ministerstwo spraw zagranicznych. Do resortu został też wezwany w tej sprawie przedstawiciel rosyjskiej ambasady w Tallinie. 

Stanowisko ambasady USA

W związku z tymi wydarzeniami także ambasada USA w Wilnie przypomniała, że nigdy nie uznała okupacji Litwy. 

IAR/dad