X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Von der Leyen przedstawia obietnice w PE, nie wszystkie grupy zdecydowane

16.07.2019 14:03
Ludowcy zapowiadają, że zagłosują "za", socjaldemokraci, konserwatyści i liberałowie są nadal niezdecydowani, a zieloni są przeciw. W Strasburgu trwa debata po wystąpieniu kandydatki na szefową Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen. Niemiecka minister stara się zyskać poparcie eurodeputowanych, którzy wieczorem zagłosują nad jej kandydaturą.
Audio
  • PE zdecyduje czy poprze Ursulę von der Leyen, część europosłów ma inne zdanie niż rządy [posłuchaj]
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenPAP/EPA/PATRICK SEEGER

 Podczas debaty poparcie dla niemieckiej polityk zadeklarował Manfred Weber, przewodniczący największej frakcji, ludowców. Choć krytykował fakt, że Ursula von der Leyen nie jest „kandydatką wiodącą”, wskazaną przez frakcje polityczne, to mówił o potrzebie działania "odpowiedzialnie" wobec europejskich wyborców. - Ursula von der Leyen jest chrześcijańską demokratką, jest przekonaną Europejką, dlatego też z nią razem będziemy realizowali nasze obietnice wyborcze - powiedział Manfred Weber dodając, że "cała Europejska Partia Ludowa będzie dziś wspierać Ursulę von der Leyen i na nią zagłosuje". 

Socjaldemokraci, konserwatyści i liberałowie zapowiedzieli, że decyzję w sprawie Ursuli von der Leyen podejmą po południu - wtedy niemiecka minister ma się spotkać z przedstawicielami poszczególnych frakcji. Zieloni tymczasem zagłosują przeciwko niemieckiej polityk. Eurodeputowany tej frakcji, Philippe Lamberts, zarzucił jej między innymi niewystarczająco ambitne plany wobec zmian klimatycznych. - Nasz wspólny dom płonie. Płonie przez klimat, który się destabilizuje, przez bioróżnorodność, która się zmniejsza, oraz przez surowce naturalne, które się wyczerpują - powiedział deputowany. - W obliczu tej naglącej sytuacji dobra wola i ogólne zapowiedzi nie wystarczą. Tu trzeba dzikiej determinacji - podkreślił Philippe Lamberts. 

Ursula von der Leyen w swym wystąpieniu mówiła między innymi o potrzebie walki ze zmianami klimatu, konieczności obrony praworządności i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Poparła też opóźnienie daty brexitu, jeśli będzie to konieczne, zapowiedziała również potrojenie budżetu na program Erasmus. 

IAR/PAP/dad