X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Zobaczymy, czy nowa KE jest gotowa zmieniać relacje z Rosją"

10.09.2019 16:56
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział we wtorek, że Rosja przyjrzy się, czy nowa Komisja Europejska jest gotowa podjąć kroki w celu unormowana relacji UE z Rosją. Wyraził przekonanie, że trzeba odbudować te stosunki, ale bez stawiania warunków.
Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij MiedwiediewShutterstock/Anton Veselov

Szef rosyjskiego rządu mówił o tym na spotkaniu w Moskwie z premierem Słowenii Marjanem Szarecem. We wtorek w Brukseli skład nowej Komisji Europejskiej przedstawiła jej przyszła przewodnicząca Ursula von der Leyen.

Miedwiediew powiedział, że stosunki Rosji z UE są teraz na poziomie "zerowym". Rosja "oczywiście może przeżyć również bez nich", jednak "jest to nienormalne" - dodał.

"Zobaczymy, czy nowe kierownictwo Komisji Europejskiej jest gotowe podejmować jakieś kroki na rzecz normalizacji" - zapowiedział. Zastrzegł, że nie należy przy tym stawiać warunków; "to nie my burzyliśmy (te stosunki) i nie do nas należy ich odbudowanie" - oświadczył.

"Doceniamy to, że nasi przyjaciele w Słowenii opowiadają się za normalizacją stosunków pomiędzy Federacją Rosyjską i Unią Europejską. My również uważamy, że jest to ważne, ale zdajemy sobie przy tym sprawę, że jest to sprawa tych krajów, które utworzyły Unię. Będziemy czekać na zmianę sytuacji. Liczymy na to, że prędzej czy później atmosfera się zmieni" - powiedział Miedwiewiew.

Rosja jest jednym z głównych partnerów gospodarczych Słowenii. W pierwszym półroczu br. wartość dwustronnych obrotów handlowych sięgnęła 671,9 mln USD. Firmy ze Słowenii współpracują z około 60 regionami Federacji Rosyjskiej.

PAP/ks

Zobacz więcej na temat: Komisja Europejska Rosja