X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Od nowego roku ukraińscy parlamentarzyści bez immunitetu

11.09.2019 14:37
Odpowiednią ustawę podpisał prezydent Wołodymyr Zełenski. Zmiany w prawie zaproponował poprzedni prezydent Petro Poroszenko
Audio
  • Ukraina - od nowego roku parlamentarzyści bez immunitetu [posłuchaj]
Parlament ukraiński
Parlament ukraińskiShutterstock

Ukraińscy parlamentarzyści od nowego roku nie będą mogli korzystać z immunitetu. Odpowiednią ustawę podpisał prezydent Wołodymyr Zełenski. Zmiany w prawie zaproponował poprzedni prezydent Petro Poroszenko.

Nowe prawo usunęło zapisy w konstytucji, zgodnie z którymi deputowani do Rady Najwyższej mieli gwarancje, że bez zgody parlamentu nie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Projekt takich zmian przedłożony w jeszcze w poprzednim parlamencie przez prezydenta Poroszenkę pozytywnie zaopiniował sąd konstytucyjny. Zmiany zostały przyjęte przez nowy parlament, w którym większość ma partia Sługa Narodu Wołodymyra Zełenskiego.

Sam prezydent Zełenski, który zapowiadał skasowanie immunitetu parlamentarzystów, podpisał ustawę. Biuro prezydenta poinformowało, że nowe prawo wejdzie w życie 1 stycznia 2020 roku. Wczoraj ukraiński parlament przyjął przedłożoną przez Wołodymyra Zełenskiego ustawę umożliwiającą impeachment prezydenta.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Ukraina