X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Oficjalne wyniki wyborów do Sejmu. PiS z samodzielną większością

14.10.2019 22:00
Z oficjalnych danych PKW wynika, że PiS w wyborach do Sejmu uzyskało 43,59 proc. głosów. Przekłada się to na 235 posłów i samodzielną większość. Na KO głosowało 27,4 proc. wyborców (134 mandaty), na SLD - 12,56 proc. (49 mandatów), PSL - 8,55 proc. (30 mandatów), a Konfederację - 6,81 proc. (11 mandatów). Frekwencja wyniosła 61,74 proc. 
Panstwowa Komisja Wyborcza
Panstwowa Komisja WyborczaFoto: Twitter

Frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła 61,74 proc. - oświadczyła Państwowa Komisja Wyborcza.

Najwyższa frekwencja zanotowana została w województwie mazowieckim - 68,65 procent. Najniższa w województwie opolskim - 52,91 procent.

Wśród największych miast, najwyższa frekwencja była w Warszawie - 76,65 procent, a zaraz po stolicy, w Poznaniu - 73,95 procent.

Według danych PKW, do urn poszło 63,62 procent uprawnionych mieszkańców miast oraz 56,74 procent wyborców na wsi.


Prezydent Andrzej Duda nazwał niedzielne wybory "pięknym świętem demokracji". - Pokazaliśmy, że demokracja w Polsce jest. Zwłaszcza pokazaliśmy to za granicą. Zaprzeczyło to wszystkim twierdzeniom, jakoby z demokracją w Polsce były jakieś problemy - zaznaczył.

- Piękne święto, bardzo wysoka frekwencja, najwyższa od 30 lat, około 60 procent, rzeczywiście to są świetne wiadomości - podkreślił prezydent.

Swoje gratulacje złożyli premierowi Mateuszowi Morawieckiemu m.in. szef KE Jean-Claude Juncker, kanclerz Niemiec Angela Merkel czy premier Czech Andrej Babisz.

IAR/ho


Zobacz więcej na temat: wybory w Polsce PiS