X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
PiS

Wiceszef MON: 15 sierpnia to szczególna data

- Armia licząca mniej niż 100 tysięcy żołnierzy nie jest w stanie zagwarantować Polsce bezpieczeństwa. Wydarzenia za wschodnią granicą nie pobudziły do refleksji naszych poprzedników. To rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję o zwiększeniu liczebności polskiego wojska - mówił w Rozmowie PR24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Obrony Narodowej PiS Wojciech Skurkiewicz rząd

Czarnecki: liczymy, że prezydent uszanuje wolę parlamentu

- Mam wrażenie, że mniejsze partie, które nie potrafią pozyskać poparcia wyborców, "chwyciły się jak pijany płotu", mówiąc że nowelizacja ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego jest dla nich dyskryminująca - mówił w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Ryszard Czarnecki. - Może po prostu trzeba zakasać rękawy i wziąć się do pracy, by zdobyć większe poparcie - dodawał europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Parlament Europejski parlament w Polsce PiS Ryszard Czarnecki

Senator PiS o działaniach SN: próba zamachu stanu

- Sędziowie zagalopowali się tak daleko, że "rzucają rękawicę" państwu polskiemu (...). Ich decyzja przeczy interesowi kraju, to jest bardzo złe. To próba wprowadzenia chaosu, standardów których dotychczas w prawie nie było - oceniał w audycji Przekładaniec Jachowicza Grzegorz Peczkis. Senator Prawa i Sprawiedliwości na antenie Polskiego Radia 24 mówił o sporze wokół Sądu Najwyższego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo Sąd Najwyższy PiS POLSKA

Trzy lata prezydentury Andrzeja Dudy. Jakie będą kolejne?

6 sierpnia miną trzy lata od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na Prezydenta Rzeczpospolitej. W audycji Wróżenie z Faktów, w przededniu rocznicy, o tym, jak będą wyglądały kolejne dwa lata prezydentury obecnej głowy państwa, a także o tym, czy Andrzej Duda będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w następnych wyborach prezydenckich, rozmawiali Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego" i Roman Imielski z "Gazety Wyborczej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Andrzej Duda PiS prezydent

Wybory samorządowe. Która partia zwycięży w sejmikach?

- Wybory samorządowe są nieprzewidywalne - powiedział w Debacie Poranka Jakub Kapiszewski z "Dziennika Gazety Prawnej", wskazując przy tym, że trudno ocenić, które ugrupowanie osiągnie najlepszy wynik w wyborach do sejmików wojewódzkich. W Polskim Radiu 24 o zbliżających się wyborach samorządowych mówił również Igor Szczęsnowicz z "Gazety Polskiej Codziennie". 
Zobacz więcej na temat:  polityka wybory samorządowe Polskie Radio 24 PSL PiS Platforma Obywatelska

Wybory do PE według nowych zasad

26 maja przyszłego roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do tej pory Polacy wybierali europosłów trzykrotnie - w 2004, 2009 i 2014 roku. W nowym parlamencie Polska będzie miała 52 miejsca (otrzyma jeden mandat więcej w stosunku do 2014 roku z uwagi na Brexit).
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Europarlament wybory do Parlamentu Europejskiego ordynacja wyborcza Krzysztof Grzesiowski Agnieszka Ścigaj PiS Platforma Obywatelska

Dominik Tarczyński: nie poleje się krew, bo nikt tego nie chce

-Te prowokacje mają zrobić show i zbudować atmosferę prześladowań w Polsce. Chciałbym, aby Ci, którzy rozkręcają zadymy, wyjechali sobie do Wielkiej Brytanii czy Niemiec i tam spróbowali protestować w taki sposób. Byliby natychmiast aresztowani. Tam nikt nie pozwala na to, aby lżyć funkcjonariuszy publicznych -mówił poseł PiS Dominik Tarczyński, komentując wydarzenia przed Sejmem. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja sankcje Unii Europejskiej PiS rozmowa Węgry POLSKA