Polskie Radio
Section05
PiS

"Rząd trzeba uprościć". Prof. Kazimierz Kik o planach rekonstrukcji

- Rząd trzeba uprościć, tak jak mówi premier, ale ten pomysł powinien pójść jeszcze dalej. Nie tylko należy zmniejszyć liczbę ministerstw, ale wprowadzić profesjonalizację tych, które pozostaną - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rząd RP PiS Magdalena Złotnicka Kazimierz Kik

Prof. Paruch o ruchu budowanym przez Trzaskowskiego: szanse na sukces są małe

Profesor Waldemar Paruch uważa, że ruch społeczny, którego utworzenie zapowiedział Rafał Trzaskowski, ma małe szanse na sukces, gdyż ma on nie mieć programu. - Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek podmiot polityczny, który miałby wygrywać wybory, kiedy głosujący nie będą wiedzieli, na jaką wizję głosują - zauważa w "Komentarzu poranka" prof. Waldemar Paruch.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski opozycja Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Robert Biedroń Włodzimierz Czarzasty PiS Katarzyna Gójska Nasz komentarz

Ryszard Bartosik: dochody samorządu terytorialnego w ostatnim czasie bardzo wzrosły

- Należy wspomnieć o wielu funduszach, z których samorządy korzystają. Sztandarowym jest fundusz dróg samorządowych, który jako pierwszy w historii tak wpłynął na poprawę stanu dróg samorządowych - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Bartosik z PiS. Z kolei Urszula Pasławska z PSL stwierdziła, że "obecnie samorządy borykają się z wieloma problemami, głównie finansowymi".
Zobacz więcej na temat:  PiS polityka PSL-Koalicja Polska POLSKA Antoni Trzmiel

"Zlikwiduje dysproporcję i niesprawiedliwość". Radosław Fogiel o podziale woj. mazowieckiego

Zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że jego ugrupowanie zamierza zrealizować postulat dotyczący podziału województwa mazowieckiego. Polityk podkreślił, że pomysł ten znajduje się w programie PiS. Stwierdził, że nie poda terminu jego realizacji i dodał, że decyzję w tej sprawie podejmie kierownictwo Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS mazowieckie Radosław Fogiel

Przywrócenie ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Wiceszef MSWiA: Trzaskowskiemu mówimy "sprawdzam"

- Rafał Trzaskowski na razie nie spełnił obietnicy przywrócenia w Warszawie ul. Lecha Kaczyńskiego. Teraz chcemy mu powiedzieć: sprawdzam. Skoro jest zgoda jego samego i jego radnych na to, aby Lech Kaczyński został uhonorowany, to nie widzę przeszkód - powiedział w Polskim Radiu 24 Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Warszawa Lech Kaczyński PiS regiony mazowieckie

"Ukłon w stronę elektoratu konserwatywnego". Krzysztof Wołodźko o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej

- Wypowiedzenie konwencji stambulskiej wywoła konflikt pomiędzy obozem rządzącym a partiami i środowiskami lewicowymi - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko z "Gazety Polskiej Codziennie". Gośćmi audycji byli też: dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego i Jerzy Mosoń z fundacji FIBRE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka PiS Konfederacja konserwatyzm LGBT Polska w Unii Europejskiej dokument

"Chcemy, aby rząd działał jeszcze bardziej efektywnie". Radny PiS o planowanej rekonstrukcji

- Chodzi o to, żeby rząd po wakacjach mógł działać jeszcze bardziej efektywnie i jeszcze sprawniej niż do tej pory; żeby proces decyzyjny, a także wspieranie inwestycji, które zapowiadaliśmy w kampanii wyborczej, były jak najbardziej skuteczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Prószyński, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i sekretarz okręgowy PiS w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Rząd RP Magdalena Złotnicka