X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
PiS

PiS odzyskuje sejmiki. Gdzie będzie miał większość?

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do sejmików w dziewięciu województwach, Koalicja Obywatelska triumfowała w siedmiu. Wiadomo już, że partia rządząca wygrała w czterech województwach, którymi do tej pory zarządzało PO i PSL. A jeszcze osiem lat temu sejmiki niemal całkowicie były zdominowane przez Platformę Obywatelską.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe 2010 wybory samorządowe 2018 PiS Jarosław Kaczyński

Debata poranka. Kto wygrał wybory samorządowe?

- Mamy podzieloną Polskę, na miejską i sejmikową. Nie mogę wskazać jednego zwycięzcy wyborów samorządowych - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W "Debacie poranka" wziął udział również Dariusz Grzędziński z "Faktu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa wybory samorządowe 2018 Rafał Trzaskowski Patryk Jaki PiS Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

Eksperci o wynikach wyborów samorządowych. "To sukces PSL"

PiS, z wynikiem 32,3 procent głosów, zdobyło najlepszy wynik w wyborach samorządowych i od następnej kadencji będzie rządziło w sejmikach 9 województwach, m.in. na Mazowszu, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Jednak według ekspertów, zaproszonych do "Salonu politycznego Trójki", prawdziwym zwycięzcą niedzielnego głosowania jest PSL.
Zobacz więcej na temat:  regiony wybory samorządowe 2018 PSL PiS Polska Akademia Nauk Trójka Henryk Domański POLSKA

Ekspert o wyborach samorządowych: każdy ogłasza zwycięstwo

- Nie chciałbym, aby była tworzona narracja, że Prawo i Sprawiedliwość przegrało. Partia rządząca wygrała wybory samorządowe - podkreślał w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". Na naszej antenie wyniki wyborów samorządowych komentowali również Andrzej Pomarański, ekspert ds. Public Relations, a także Adam Borowski, publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe 2018 wybory samorządowe koalicja obywatelska PiS Warszawa Rafał Trzaskowski Patryk Jaki

Po wyborach samorządowych. Komentarze publicystów

– Zaskakującym jest to, że w Warszawie wszystko rozstrzygnęło się już w I turze. Nie ma co zaklinać rzeczywistości, Patryk Jaki został pokonany, ale należy pogratulować mu wyniku, bo jest młodym kandydatem – ocenił Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre. W Polskim Radiu 24 komentarze po I turze wyborów samorządowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe 2018 polityka PiS Warszawa Patryk Jaki koalicja obywatelska

Jarosław Sellin: być może prawo złamano po drugiej stronie

- Orzeczeń TSUE niewdrożonych w życie jest ponoć 50. Chcemy jednak być poważnymi partnerami w UE i respektować prawo. W tym przypadku być może będziemy sprawdzać, mamy prawo tak myśleć, że KE wyszła poza swoje kompetencje. Być może prawo złamano po drugiej stronie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Sellin PiS Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Adrian Klarenbach Unia Europejska Europejski Trybunał Sprawiedliwości