Polskie Radio
Section05
PiS

Skażenie w Odrze. Poseł PiS: samorządy powinny być gotowe do ochrony systemów krytycznych

- Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska powinna przekazać informacje wyżej. Z tego, co wiadomo, to się nie wydarzyło - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Dariusz Stefaniuk, odnosząc się do problemu zanieczyszczenia Odry. Wskazał także na niewystarczające przygotowanie wielu samorządów do ewentualnej ochrony przed kryzysami, dotyczącymi ważnej infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Odra rzeka Krzysztof Świątek PiS ekologia samorząd polityka

102. rocznica Bitwy Warszawskiej. Prezes PiS: tak samo dziś ukraińskie miasta powstrzymują napór Rosji

"Tak jak ówcześnie Warszawa stanęła na drodze bolszewickiej nawale, tak dziś ukraińskie miasta powstrzymują napór Rosji prącej do odbudowy imperium" - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników obchodów 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska 1920 wojna polsko-bolszewicka historia Polski wojna 1920 wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Ukraina Rosja Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS społeczeństwo POLSKA

"Nie ma zgody na warunki negocjacji z KE". Elżbieta Rafalska w mocnych słowach o sporze wokół KPO

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska powiedziała, że Polska nie może zgodzić się na warunki negocjacji z Komisją Europejską w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Stwierdziła, że nasz kraj spełnił wszystkie warunki wymagane do otrzymania środków z KPO, dlatego powinien je otrzymać. Podkreśliła, że "blokowanie ich wypłaty jest niesprawiedliwe i krzywdzące dla naszego kraju". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska fundusze unijne Komisja Europejska Elżbieta Rafalska PiS

TYLKO U NAS Sejm przerwie wakacje, aby zająć się ustawą ws. odbiorców ciepła? Terlecki wskazuje możliwy termin

- Opozycja jak zwykle robi zamieszanie i próbuje pokazać, że coś robi. Ale spokojnie, mamy wszystko pod kontrolą - mówi portalowi PolskieRadio24.pl ważny polityk PiS w reakcji na apele, aby posłowie przerwali wakacje i zajęli się ustawą skierowaną do odbiorców ciepła.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Ryszard Terlecki Krzysztof Gawkowski PiS Władysław Kosiniak-Kamysz TYLKO U NAS

Co z sądami pokoju? PiS odpowiada na ultimatum Pawła Kukiza

Prezydencki projekt ustawy w sprawie sądów pokoju utknął w sejmowej podkomisji. PiS zapowiada, że po parlamentarnych wakacjach posłowie przystąpią do rozpatrzenia tej regulacji. Sądy pokoju to sztandarowy postulat programowy Pawła Kukiza, który zagroził, że jeśli nie zostanie zrealizowany do jesieni, to zerwie współpracę ze Zjednoczoną Prawicą. 
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 sąd PiS Sejm Jarosław Sachajko TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Będą zmiany w prawie farmaceutycznym. Wspólny projekt PiS i Kukiz'15 trafił do Sejmu

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego autorstwa Kukiz'15, pod którym podpisali się również posłowie PiS. Przewiduje on usprawnienie dystrybucji leków ziołowych. - Sklepy zielarskie będą mogły wysyłać je bezpośrednio do pacjenta - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Kukiz'15 PiS TYLKO U NAS Sejm farmacja polityka POLSKA

Prezes PiS wznowi objazd po kraju. Znamy termin

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w czerwcu wyruszył w objazd po kraju, a niedawno go zawiesił, wróci do odwiedzania kolejnych miejscowości na przełomie sierpnia i września - wynika z informacji przekazanej przez wicemarszałka Sejmu, szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego. Polityk podkreślił, że od początku było ustalone, że sierpień miał być miesiącem wolnym od takiej aktywności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński Ryszard Terlecki kampania wyborcza wybory

Ceny gazu i prądu w Polsce. Müller: szczególną ochroną rząd chce objąć gospodarstwa domowe

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że rząd podejmuje dalsze działania, aby ceny gazu i prądu elektrycznego nie wzrosły tak bardzo, jak to ocenił Urząd Regulacji Energetyki, czy tak, jak to zapowiedziały niektóre spółki. - Patrzymy na ten temat w sposób kompleksowy i takie kompleksowe rozwiązanie w tym zakresie przedstawimy, bo chcemy ten temat uregulować w sposób horyzontalny - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS energetyka Mateusz Morawiecki Piotr Müller Anna Moskwa węgiel GOSPODARKA

Lewica i PiS na "tak" w sprawie seniorów. Ueberhan: często zgadzamy się, jeśli chodzi o pomoc

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia Katarzyna Ueberhan mówiła, że w sprawach społecznych i tych dotyczących pomocy Lewica głosuje tak jak PiS. Jednak, jak zaznaczyła, "diabeł tkwi w szczegółach". Poseł odniosła się też do świadczeń dla emerytów, tak zwanych "trzynastek" i "czternastek", którym Lewica daje zielone światło. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Magdalena Ogórek emerytura sondaże sondaż PiS senior

Fuzja PKN Orlen i Lotosu: Porzucek: multienergetyczny koncern stwarza wiele możliwości

- Jak słyszę Donalda Tuska, który mówi, że chętnie obniżyłby ceny paliw, to ja się pytam, gdzie on był 11 lat temu? Przecież miał takie same narzędzia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Porzucek z PiS. Poseł zwrócił również uwagę, że ceny paliw w Polsce są jednymi z najniższych w Europie.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek PiS PO Daniel Obajtek Donald Tusk polityka

Reparacje wojenne. Mularczyk: Niemcy mają okazję poprawić stosunki z Polską

- Niemcy płacąc reparacje, będą miały szansę polepszyć relację z Polską. To jest ich szansa - jeśli uznają swoją odpowiedzialność, oprócz wiązanek kwiatów pod pomnikami, będą skłonni do wypłacenia odszkodowań. To tylko wzmocni i pogłębi nasze stosunki - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Niemcy reparacje wojenne II wojna światowa PiS

"Szefowa KE powiedziała to, czego powiedzieć nie wypadało". Publicyści o słowach von der Leyen

- My mamy taką słowiańską cechę, że bardzo przywiązujemy się do słów. Jesteśmy też trochę naiwni i jeśli Prawo i Sprawiedliwość podobno pomogło w osiągnięciu funkcji przez panią von der Leyen, którą dziś pełni i wiązało z tym jakieś oczekiwania, to było to całkowitym błędem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci"). Gośćmi audycji byli także Marek Jakubiak i Agnieszka Siewierniuk-Maciorowska ("Kurier Współczesny").
Zobacz więcej na temat:  Ursula von der Leyen POLSKA polityka Komisja Europejska Polskie Radio 24 PiS Krajowy Plan Odbudowy Sąd Najwyższy Polskie Radio 24