Polskie Radio
Section05
PiS

"Z osobą Mateusza Morawieckiego wiązane są duże nadzieje”

- Mateusz Morawiecki podkreślił w expose znaczenie programu prospołecznego, dystansował się od wpływu obcego kapitału, przedstawił wizje, które mają się zrealizować w różnych wielkich projektach gospodarczych takich jak Centralny Port Komunikacyjny czy wielka reforma służby ochrony zdrowia. Podkreślał przy tym wspólnotowość. Mówił nie tylko o Zjednoczonej Prawicy, ale o zjednoczonej Polsce – zaznaczył w Podsumowaniu Tygodnia Michał Wróblewski z Faktu. O zmianie premiera mówił także Antoni Trzmiel z TVP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska PiS

KRRiT: Postępowanie ws. kary dla TVN trwało wiele miesięcy

„Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła 1 mln 479 tys. zł kary na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN 24, za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 roku” - podała KRRiT w poniedziałek w komunikacie. O karze dla telewizji TVN mówili w Polskim Radiu 24 Teresa Bochwic (członek KRRiT), Teresa Brykczyńska (rzecznik prasowy KRRiT) i prof. Zbigniew Lewicki (amerykanista z UW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KRRiT TVN media PiS

13 grudnia. Trauma stanu wojennego dotknęła wielu ludzi

Prezes PiS, premier i delegacja rządu modlili się przy grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie. W 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce politycy partii rządzącej złożyli kwiaty na mogile kapelana Solidarności, zamordowanego przez komunistyczną bezpiekę. O dramatach stanu wojennego mówili w audycji Północ-Południe historycy: prof. Antoni Dudek oraz prof. Wiesław Wysocki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka stan wojenny Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość

"Siedziałem do 8 lipca" - 36. rocznica stanu wojennego

W 36. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie odbył się wiec - apel pamięci ofiar stanu wojennego. W obchodach, zorganizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość, uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło i prezes Jarosław Kaczyński. Tłumnie zgromadzeni Polacy odśpiewali wspólnie Mazurka Dąbrowskiego i utwór "Żeby Polska była Polską".
Zobacz więcej na temat:  videoMozaika stan wojenny PiS Jarosław Kaczyński Beata Szydło

Prawa zwierząt - dorobek naszej cywilizacji

Ekologia budzi wiele kontrowersji w obozie Zjednoczonej Prawicy. Poselski projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw zakłada m.in. wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego zwierząt w Polsce. Popiera go prezes PiS Jarosław Kaczyński. O ekologii mówili w audycji W Gruncie Rzeczy Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika) i Krzysztof Wołodźko („Nowy Obywatel”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa zwierząt Jarosław Kaczyński PiS Sejm ubój rytualny

Rocznica stanu wojennego."Rany nie zostały zagojone"

Atak na polską wolność, suwerenność i prawo do kształtowania życia publicznego i społecznego jest hańbą dla tych, którzy robią to w Polsce i tych, którzy wspierają to z zewnątrz - mówił w środę podczas obchodów 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polskie Radio 24 transmitowało to przemówienie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński PiS stan wojenny Jerzy Popiełuszko Solidarność

„Mateusz Morawiecki gwarantuje uporządkowanie w gospodarce”

Podczas expose nowego premiera słowo Polska zostało wymienione aż 147, a słowo gospodarka - 40 razy. To potwierdza, że patriotyzm gospodarczy jest bardzo istotny dla premiera – powiedział ekonomista Sławomir Horbaczewski, który był gościem Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Beata Szydło PiS Prawo i Sprawiedliwość expose premiera Mateusza Morawieckiego służba zdrowia Konstanty Radziwiłł

"Premier Morawiecki to dla Platformy trudny przeciwnik"

W środę rano odbyło się oficjalne powitanie premiera Mateusza Morawieckiego w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Nowego szefa rządu powitała b. premier Beata Szydło. W sondażu dla Kantar Public PiS osiągnęło 50 proc. poparcie ankietowanych. O expose premiera Morawieckiego i sondażach poparcia dla partii politycznych mówili w audycji Rozmowa PR24 Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PiS) i Witold Zembaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość PiS

Badania Kantar Public: rośnie poparcie dla PiS

50 proc. wyborców popiera Prawo i Sprawiedliwość; gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę PiS otrzymałby 285 mandatów - wynika z badania Kantar Public. Platformę Obywatelską popiera 17 proc., ruch Kukiz'15 11 proc., a Nowoczesną 9 proc. ankietowanych. O wynikach sondażu mówił w audycji Gorący Temat dr Tomasz Słupik z Zakłady Teorii Polityki i Myśli Politycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński