Polskie Radio
Section05
PiS

Wicerzecznik PiS o dacie wyborów: głęboko wierzymy, że do 10 maja sytuacja się poprawi

- Jeżeli nie będzie takiej sytuacji, że należy wprowadzić któryś ze stanów nadzwyczajnych, efektem czego jest przesunięcie wyborów, to te wybory, zgodnie ze wszystkimi zapisami prawa, zgodnie z procesem demokratycznym muszą się odbyć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus POLSKA wybory w Polsce polityka wybory prezydenckie 2020 PiS Radosław Fogiel

Wiceminister cyfryzacji: "tarcza antykryzysowa" nie stanowi skończonego projektu

- Rząd będzie obserwował sytuację gospodarczą i na bieżąco na nią reagował, bo "tarcza antykryzysowa" nie stanowi skończonego projektu. Przecież Sejm może się zebrać w trybie zdalnym w każdej chwili, dlatego rząd PiS z pewnością będzie podejmować dalsze działania - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji. Gościem audycji był również Jan Filip Libicki, senator PSL-Koalicja Polska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Andruszkiewicz Jan Filip Libicki Sejm tarcza antykryzysowa PiS polityka Koronawirus w Polsce Michał Rachoń

Rząd zatwierdził "tarczę antykryzysową". Szczegóły pakietu pomocy równego 10 proc. PKB

Ochrona zatrudnienia, zachowanie płynności w firmach, w tym m.in. przez pokrycie przez państwo składek na ZUS i dopłaty do wynagrodzeń - to rozwiązania, które zaakceptował rząd w ramach "tarczy antykryzysowej". Resort rozwoju szacuje wartość pakietu na co najmniej 10 proc. polskiego PKB.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rozwoju PiS premier GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce

Poseł PiS: niestety "mentalność Kalego" nie opuszcza polityków Platformy

- Mówię to ze smutkiem, ponieważ taka jest prawda. Nawet w obliczu takiej tragedii, jaką teraz mamy, Platforma bawi się w politycznej piaskownicy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Daniel Milewski, komentując zablokowanie zdalnego posiedzenia Sejmu. Gościem "Debaty Jedynki" była również posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce POLSKA polityka PiS Anna-Maria Żukowska SLD lewica Nowa Lewica Antoni Trzmiel Sejm tarcza antykryzysowa Platforma Obywatelska Koronawirus w Polsce

FELIETON Dziwne czasy nastały. Opozycja marzy o stanie wyjątkowym

Dla opozycji najważniejszą sprawą jest teraz termin wyborów, a nie realna walka z epidemią, do której niewiele potrafią wnieść. A przecież jeszcze niedawno opozycyjni kandydaci, z Małgorzatą Kidawą-Błońską na czele, nie mogli się doczekać dnia, w którym zakończy się kadencja prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie PiS opozycja polityka rząd koalicja obywatelska miłosz manasterski

"Był współczesnym Napoleonem" - wspomnienie o Przemysławie Gosiewskim

Do dziś nikt nie zastąpił Przemka, i jako organizatora, i jako przyjaciela - w audycji "Nieznani znani" o polityku, pośle Prawa i Sprawiedliwości, ministrze-członku Rady Ministrów oraz wiceprezesie Rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS Przemysławie Gosiewskim opowiedział poseł PiS Marek Suski.
Zobacz więcej na temat:  przemysław gosiewski katastrofa smoleńska Prawo i Sprawiedliwość PiS