X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
PiS

Znaczenie eurowyborów w kontekście wyborów krajowych

– Obóz Zjednoczonej Prawicy ma bardzo wiele do stracenia, a Platforma Obywatelska sporo do zyskania – powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. W Polskim Radiu 24 rozmowa o scenariuszach na zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, a także krajowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 konwencja PiS wybory w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Koalicja Europejska Platforma Obywatelska

"7x24". Konwencja PiS i Rada Krajowa PO w ocenie polityków

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej to dwa najważniejsze wydarzenia polityczne weekendu. W jaki sposób komentują je politycy? Gośćmi audycji "7x24" byli Witold Waszczykowski z PiS, Czesław Mroczek z PO, Paweł Pudłowski z Nowoczesnej, Elżbieta Zielińska z Kukiz'15 oraz Andrzej Stanisławek z Porozumienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska konwencja PiS wybory w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego kampania wyborcza

Komentarze po konwencji PiS. "Akcent na politykę społeczną"

- PiS wyciągnęło wnioski z piątki Kaczyńskiego i tego, że się sprawdziła - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń, dziennikarz, komentator z think tanku FIBRE. Do tematu odnieśli się również eksperci i publicyści: prof. Mieczysław Ryba (KUL), Adrian Stankowski (GPC) oraz Grzegorz Osiecki (DGP).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński Wrocław wybory do Parlamentu Europejskiego konwencja PiS we Wrocławiu Parlament Europejski Unia Europejska POLSKA polityka Adrian Stankowski Grzegorz Osiecki

Karol Karski: Unia Europejska zmierza do modelu imperialnego

– Unia Europejska stała się nie wspólnotą wartości, nie wspólnotą gospodarczą ani polityczną. To pewien instrument, który jest opisaniem układu sił istniejącego obecnie w Europie – ocenił prof. Karol Karski – Wobec Wielkiej Brytanii zastosowano model okładania kijami państwa, które odważyło się mieć inne zdanie – europoseł PiS odniósł się w ten sposób do sprawy brexitu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Karol Karski Prawo i Sprawiedliwość PiS Brexit Unia Europejska Wielka Brytania

Posłanka PiS: mam nadzieję, że nie będzie strajku w oświacie

- Zgadzamy się z tym, że zawód nauczyciela jest prestiżowy i ważny. Trzeba pracować nad tym, by pieniędzy dla nauczycieli było coraz więcej - to musi być jednak proces. Nie stać nas teraz na to, by każdemu nauczycielowi dać 1000 zł - mówiła w audycji "24 pytania - rozmowa poranka" Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS strajki nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego

Były szef MSZ: TSUE bierze udział w kampanii wyborczej do PE

Witold Waszczykowski, były szef polskiej dyplomacji, mówił w PR24, że - jego zdaniem - Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej bierze udział w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Odniósł się w ten sposób do wyboru 23 maja na datę ogłoszenia opinii rzecznika generalnego unijnego TSUE w sprawie kwestionowanej przez sędziów Sądu Najwyższego legalności Krajowej Rady Sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Koalicja Europejska wybory do Parlamentu Europejskiego PiS Witold Waszczykowski deklaracja LGBT+

Jarosław Sellin: Platforma Obywatelska to partia bezideowa

- Już w czasach rządów Donalda Tuska definiowałem Platformę Obywatelską jako bezideową partię władzy. To ugrupowanie tęskni za władzą i chce ją koniecznie odzyskać. Jednak trudno wskazać, w imię jakich zasad chce to zrobić - mówił w audycji "24 pytania - rozmowa poranka" Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska Jarosław Sellin Dorota Kania polityka

Politolog: dzieci wychowuje rodzina, a nie mniejszości

- Rodzina odpowiada za wychowanie własnych dzieci, a nie jakieś związki homoseksualne. Jest też niedopuszczalne, żeby szkoła, która ma wspomagać rodziców, kreowała alternatywne i nieakceptowane przez nich wzorce - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny z Instytutu Nauk Politycznych UW. Podczas konwencji partii prezes PiS oświadczył, że jego ugrupowanie jest przeciwko warszawskiej karcie LGBT+ i nie zgodzi się na małżeństwa jednopłciowe oraz adopcję przez nie dzieci. Do tematu odnieśli się również publicyści: Karol Gac (DoRzeczy) oraz Grzegorz Osiecki (DGP).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA deklaracja LGBT+ Rafał Trzaskowski konwencja PiS w Katowicach PiS Prawo i Sprawiedliwość Karol Gac Grzegorz Osiecki Samuel Pereira