Polskie Radio
Section05
wybory w Polsce

Wybory prezydenckie w Rzeszowie przesunięte na czerwiec. Jest projekt rozporządzenia

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają zostać przesunięta na 13 czerwca - wynika z projektu rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego, który został opublikowany w poniedziałek przez Rządowe Centrum Legislacji. Pierwotnie głosowanie miało się odbyć 9 maja.
Zobacz więcej na temat:  Rzeszów podkarpackie wybory wybory w Polsce polityka Piotr Müller wybory samorządowe POLSKA regiony

"Opozycja rozpala emocje po to, by coś się działo". Koziński o przedterminowych wyborach

- Napięcia istnieją, ale w obozie władzy nikomu nie jest na rękę, by doszło do przedterminowych wyborów. Może się natomiast uformować rząd mniejszościowy - mówił w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze". Gośćmi audycji byli też: Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej" i Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka zjednoczona prawica opozycja wybory w Polsce rząd

W sieci zasłynął wulgarnym językiem. Oto wspólny kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa

Wiceprzewodniczący Rady Miasta, wieloletni współpracownik byłego prezydenta Rzeszowa, polityk lewicowy - to najważniejsze cechy opisujące Konrada Fijołka, który zdecydował się kandydować na urząd prezydenta stolicy województwa podkarpackiego. Wcześniej zasłynął w sieci wulgarnym językiem, którego nie tylko się nie wstydził, ale wyraził wręcz swego rodzaju dumę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony polityka Rzeszów podkarpackie wybory wybory w Polsce

Pomysły na odbudowę gospodarki. Prof. Marciniak: to sprawdzian umiejętności działania w trudnej sytuacji

- Kryzys pandemiczny uruchamia konieczność myślenia o tym, jak powiększać kapitał polityczny. Jest to sprawdzian dla tego, czy partie polityczne potrafią w sposób pragmatyczny podejmować decyzje w trudnej sytuacji - powiedziała o propozycjach wyjścia z pandemii obozu rządzącego oraz Platformy Obywatelskiej prof. Ewa Marciniak, politolog.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 kryzys gospodarczy gospodarka polska wybory w Polsce partie polityczne zjednoczona prawica Platforma Obywatelska Polskie Radio 24 POLSKA polityka

"W sprawie wspólnego kandydata opozycja się nie dogada". Lodowski o wyborach w Rzeszowie

Myślę, że tutaj nie ma sensu budować jakiegoś jednolitego frontu i rezygnować z wystawiania własnych kandydatów. Bo to też jest próba znalezienia i pokazania pomysłu na to miasto. Więc przypuszczam, że politycy opozycji się nie dogadają i to nie jest droga do znalezienia swojego pomysłu - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski, odnosząc się do przedterminowych wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej" i Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Jacek Liziniewicz POLSKA polityka samorząd wybory wybory w Polsce wybory samorządowe Rzeszów podkarpackie

Sakiewicz o opozycji: PiS ma co raz więcej miejsca na pozyskiwanie elektoratu

- Nie dość, że jest kilka zwalczających się partii po stronie opozycyjnej, to jeszcze te partie zwalniają środek. Tak naprawdę PiS ma co raz więcej miejsca na pozyskiwanie elektoratu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość Tomasz Sakiewicz wybory w Polsce