X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory w Polsce

Małgorzata Gosiewska: PO nie dostrzega tego, jak zmieniło się życie Polaków

– Ważne, by Polacy wiedzieli, na kogo postawić w wyborach samorządowych. Czy na nieudaczników, którzy nie szanują ludzi, czy na tych, którzy udowodnili, że potrafią realizować obietnice wyborcze – powiedziała w Rozmowie Polskiego Radia 24 Małgorzata Gosiewska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka opozycja PiS Platforma Obywatelska wybory w Polsce wybory samorządowe 2018 Warszawa Patryk Jaki

Paweł Kobyliński: opozycja powinna się konsolidować

- Na każdą konkurencję polityczną należy patrzeć z dużą uwagą. Nie można mówić, że komuś się nie uda. To byłaby hipokryzja. Będziemy się odnosić do propozycji Roberta Biedronia - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kobyliński, poseł Nowoczesnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Polsce wybory samorządowe 2018 wybory samorządowe Nowoczesna koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska PiS polityka Tadeusz Płużański

Tomasz Latos: w samorządzie potrzeba ludzi z nowym zapałem i pomysłami

– Samorządy, szczególnie te wojewódzkie, wymagają przewietrzenia. To one mają najwięcej środków finansowych i wpływu na to, co dzieje się w poszczególnych regionach – powiedział Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z głównych tematów „Rozmowy Polskiego Radia 24” były zbliżające się wybory samorządowe.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory w Polsce wybory wybory samorządowe 2018 Tomasz Latos Prawo i Sprawiedliwość samorząd PiS Bydgoszcz

Jacek Sasin: wielu polskim samorządowcom pomyliły się role

- Do nadchodzących wyborów idziemy z dobrym programem, konkretnymi propozycjami i wiarygodnością, którą zdobyliśmy rządząc przez ostatnie trzy lata w Polsce - mówił w radiowej Jedynce Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa samorząd wybory w Polsce Komisja Weryfikacyjna Jacek Sasin POLSKA Paweł Adamowicz Rafał Trzaskowski Patryk Jaki Prawo i Sprawiedliwość Piotr Gociek

Michał Rachoń: Konwencja okazją do zaprezentowania politycznego kierunku

W niedzielę odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zarysowano program na zbliżające się wybory samorządowe. W Polskim Radiu 24 Michał Rachoń z TVP podsumował wydarzenie i zwrócił uwagę na jego najważniejsze momenty. – W czasie konwencji został nakreślony kierunek zmian, jaki wyborcom proponują politycy partii rządzącej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory w Polsce wybory samorządowe 2018 PiS Prawo i Sprawiedliwość

Dominik Tarczyński: PO nie ma pomysłów mogących poprawić życie Polaków

– Platforma stara się narzucić narrację, że próbujemy wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Zapewniam, że chcemy w niej pozostać. Wszystkie wrzutki PO nie mają przełożenia w rzeczywistości. Są one płytkie, prymitywne i nieskuteczne – powiedział Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W Polskim Radiu 24 skomentował bieżące wydarzenia z polskiej sceny politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PiS wybory w Polsce wybory samorządowe

Czy Platforma Obywatelska zmieni kandydata w Warszawie?

– Pojawiają się informacje, że Grzegorz Schetyna jest zadowolony z pogarszających się wyników Trzaskowskiego, bo to dla niego szansa na "utarcie" nosa młodzieży w Platformie i wzmocnienie swojej pozycji – powiedział Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska na temat spekulacji dotyczących ewentualnej wymiany Rafała Trzaskowskiego na innego kandydata w wyborach na prezydenta Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Rafał Trzaskowski wybory w Polsce Warszawa wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Platforma Obywatelska

Ruszyła kampania wyborcza. Kto w niej zyska, a kto straci?

– Rozpoczęta kampania wyborcza, tak jak wszystkie poprzednie, będzie polegała na skrajnej polaryzacji i zadawaniu ciosów, najchętniej poniżej pasa – powiedział Rafał Ziemkiewicz z tygodnika „Do Rzeczy”. Odniósł się w ten sposób do oficjalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej do wyborów samorządowych. W jaki sposób może przebiegać? Kto w niej zyska, a kto straci?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka kampania wyborcza wybory samorządowe wybory w Polsce wybory samorządowe 2018

Jest decyzja prezydenta ws. ordynacji do PE. Komentarze

- Myślę, że decyzja prezydenta otwiera dyskusję i pole manewru do dalszych prac. Należy się zastanowić na ile PiS jest zainteresowane zmianami w ordynacji wyborczej. Nie ulega wątpliwości, że jest ona skomplikowana – mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Zakrzewski, politolog z UKSW. Naszymi gośćmi byli również prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Piotr Gabryel, wicenaczelny "Do Rzeczy", Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci", prof. Łukasz Młyńczyk, politolog oraz prof. Mieczysław Ryba, Katolicki Uniwerystet Lubelski.
Zobacz więcej na temat:  polityka ordynacja wyborcza wybory do Parlamentu Europejskiego Parlament Europejski wybory w Polsce Andrzej Duda

Wybory samorządowe. Preferencje wyborcze małych społeczności inne niż w dużych miastach?

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 roku - wynika z rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego, które we wtorek opublikowano w Dzienniku Ustaw. - Termin październikowy jest dobry tym bardziej, że znając niechęć Polaków do uczestnictwa w wyborach, miesiąc ten daje szansę na lepszą pogodę, która niewątpliwie ma wpływ na frekwencję przy urnach wyborczych – mówił w audycji "Orzeł czy reszka” Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce

Polityk Partii Razem: Prezydent ma kilka dni na decyzję

- Jeżeli naprawdę chcemy upraszczać ordynację wyborczą do europarlamentu, rozwiązaniem będzie zamienienie Polski w jeden okręg. Tak, aby każda partia mogła wystawić listę krajową. Wówczas zachowana byłaby zasada proporcjonalności a wybory byłyby przejrzyste - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Julia Zimmermann (Partia Razem).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda wybory w Polsce Europarlament polityka ordynacja wyborcza