X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory w Polsce

"Patryk Jaki wziął się za warszawską reprywatyzację"

50 nowych żłobków i przedszkoli w całej Warszawie - to pierwsze zobowiązanie programowe kandydata na prezydenta Warszawy Zjednoczonej Prawicy - Patryka Jakiego. Wiceminister sprawiedliwości powiedział na porannej konferencji prasowej, że jeśli zostanie prezydentem stolicy, to szczegóły programu ogłosi w pierwszym tygodniu swoich rządów. O wyborach samorządowych w Warszawie mówił w audycji Północ-Południe Krzysztof Losz z „Naszego Dziennika”.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Jaki Warszawa wybory w Polsce wybory samorządowe zjednoczona prawica Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz

Wybory samorządowe. Czy Jan Śpiewak poprze Patryka Jakiego?

W zeszły czwartek PiS zaprezentowało kandydatów na prezydentów dużych miast w wyborach samorządowych. Chociaż kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła oficjalnie, to już dziś można powiedzieć, że rywalizacja w stolicy między Patrykiem Jakim (Zjednoczona Prawica), Rafałem Trzaskowskim (PO) i Janem Śpiewakiem będzie zacięta. O wyborach samorządowych mówili w audycji Debata Dnia Edyta Hołdyńska (wPolsce.pl) i Marcin Makowski („Do Rzeczy”).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa wybory w Polsce wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Jan Śpiewak Rafał Trzaskowski Patryk Jaki

„PO szykuje w Warszawie ordynację wyborczą pod siebie"

 - Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz już dawno nie powinna być prezydentem Warszawy i nie byłaby, gdybyśmy wprowadzili te zmiany, które proponuje Kukiz’15 – powiedział w audycji 24 pytania Stanisław Tyszka z Kukiz’15. Gość odniósł się także m.in. do zbliżających się wyborów samorządowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Tyszka Kukiz'15 wybory samorządowe wybory w Polsce Hanna Gronkiewicz-Waltz Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

"Wynik wyborów może być bardzo nieprzewidywalny"

„Chciałbym, żeby w wyborach do sejmików województw na koalicyjnych listach wyborczych Zjednoczonej Prawicy - obok nazwiska kandydata była podana partia, do której on należy" - powiedział w środę lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. O strategii wyborczej Zjednoczonej Prawicy mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski z portalu Rebeyla.pl.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica wybory w Polsce Zbigniew Ziobro wybory samorządowe

Znamy prawdopodobną datę wyborów lokalnych

Gościem audycji "W samo południe" w radiowej Jedynce był sędzia Wojciech Hermeliński, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Sędzia Hermeliński zdradził, kiedy prawdopodobnie Polacy pójdą do urn wyborczych w związku wyborami samorządowymi. Zdaniem przewodniczącego PKW najbardziej prawdopodobna data to 4 listopada tego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski Wojciech Hermeliński wybory w Polsce wybory samorządowe

„To mit, że na PiS głosowali frustraci i ludzie niewykształceni”

- Jednym z obiegowych wyjaśnień, dlaczego PiS notuje wysokie poparcie jest to, że ludzie nie do końca rozumieją co robi i w związku z tym wciąż popierają partię Kaczyńskiego, bo dała 500 Plus. Tak nie jest – powiedział w audycji Szukając Dziury w Całym autor raportu na temat wyborców PiS dr Maciej Gdula z Krytyki Politycznej. Gośćmi audycji byli także ekspert ds. marketingu politycznego dr Norbert Maliszewski i Stefan Sękowski z Nowej Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha Prawo i Sprawiedliwość partie polityczne wybory w Polsce sondaże

Pełne listy PiS w wyborach samorządowych we wrześniu

Około 10 września Prawo i Sprawiedliwość powinno zaprezentować pełne listy wyborcze w wyborach samorządowych. Jarosław Kaczyński po spotkaniu Rady Politycznej PiS dodał, że moment przedstawienia kandydatów na prezydentów w najważniejszych miastach "jest nieodległy". Dodał, że PiS dysponuje badaniami i wie, kto ma największe szanse wyborcze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński wybory samorządowe wybory wybory w Polsce

"Nowoczesna to dziś już projekt agonalny”

W styczniu, wśród osób deklarujących chęć udziału w wyborach do Sejmu, 42 proc. oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość. Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na poparcie 14 proc. wyborców. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. – Rezultaty badania pokazują stały trend po stronie opozycji, która nie radzi sobie po ostatnich wyborach parlamentarnych – komentował w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski, publicysta „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Kukiz'15 Nowoczesna Prawo i Sprawiedliwość SLD PSL wybory w Polsce sondaże Wojciech Wybranowski

Kto wygra wybory samorządowe? Komentarze publicystów

W styczniu, wśród osób deklarujących chęć udziału w wyborach do Sejmu, 42 proc. zadeklarowało zamiar głosowania na PiS, na PO - 14 proc., a na Kukiz'15 i Nowoczesną po 7 proc. badanych, 5 proc. oddałoby głos na SLD - wynika z najnowszego badania Kantar Public. O poparciu dla partii w kontekście wyborów samorządowych mówili w audycji Debata Poranka Grzegorz Łaguna (Superstacja), Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska Codziennie”) i publicysta Wojciech Korkuć.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe wybory w Polsce Jacek Liziniewicz Dorota Kania