X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Tatarzy krymscy represjonowani przez rosyjskie władze

12.11.2019 12:01
Rosyjski sąd skazał na kary wieloletniego pozbawienia wolności sześciu Tatarów Krymskich. Mężczyzn oskarżono o prowadzenie działalności na rzecz Partii Odrodzenia Islamskiego - Hizb ut-Tahrir. Zdelegalizowana w Rosji organizacja, nadal legalnie działa na Ukrainie. Obrońcy praw człowieka od dawna alarmują, że Moskwa na zaanektowanym Krymie represjonuje działaczy społeczności tatarskiej, którzy sprzeciwiają się rosyjskiej agresji.
Audio
  • Rosja represjonuje Tatarów krymskich. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Flaga Tatarów krymskich, obecnie prześladowanych przez Rosję na okupowanym przez nią Krymie
Flaga Tatarów krymskich, obecnie prześladowanych przez Rosję na okupowanym przez nią KrymieMedżlis Tatarów krymskich

Sąd Wojskowy w Rostowie nad Donem uznał, że Muslim Alijew i Inwer Bekirow utworzyli na zaanektowanym półwyspie komórki Parti Odrodzenia Islamskiego, za co trafią do łagrów - odpowiednio na 19 i 18 lat. Ich czterech współpracowników oskarżono o prowadzenie werbunku i skazano na kary od 7 do 10 lat pozbawienia wolności. - To praktyka zastraszania stosowana przez Rosję od 2014 roku, od aneksji Krymu - podkreślał wielokrotnie w wywiadach dla Polskiego radia jeden z tatarskich liderów Nariman Dżelalow. - Nie wiesz, co się może stać, jeśli będziesz swobodnie wyrażać swoje poglądy, dlatego tak dużo ludzi po prostu boi się głośno rozmawiać - wyjaśnia tatarski lider.

Centrum Praw Człowieka "Memoriał" wskazało, że w Rosji jest ponad 140 więźniów politycznych, przetrzymywanych ze względów religijnych, z których większość to Tatarzy krymscy.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Tatarzy krymscy