X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Tatarzy krymscy

UNESCO: Rosja narusza prawa człowieka na Krymie

Eksperci UNESCO napisali w specjalnym raporcie, że Rosja narusza prawa człowieka na zaanektowanym Krymie. Dokument został przygotowany w związku z rozpoczynająca się w środę w Paryżu 207. sesją tej organizacji. Jak zauważają rosyjskie media niezależne, raport dotyczy przede wszystkim poszanowania wolności obywatelskich, działalności mediów i dostępu do informacji, a także działalności w sferze kultury oraz nauki.
Zobacz więcej na temat:  Rosja UNESCO Krym Tatarzy krymscy

Pod lufami Rosji. 5 lat po nielegalnym referendum na Krymie

Dziś mija 5. rocznica nielegalnego referendum, w wyniku którego Rosja oderwała od Ukrainy Półwysep Krymski. Po pięciu latach od tamtych wydarzeń mieszkańcy Krymu, którzy otwarcie opowiadają się za powrotem półwyspu do Ukrainy, są narażeni na represje. Natomiast prorosyjscy separatyści zorganizowali czterodniowe obchody rocznicowe z udziałem przedstawicieli najwyższych władz Rosji. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Krym ŚWIAT Ukraina Tatarzy krymscy

Kongres Tatarów krymskich w Kijowie

W Kijowie odbyło się posiedzenie Rady Koordynacyjnej Światowego Kongresu Tatarów krymskich, na którym obecni byli przedstawiciele z Polski, Turcji i Stanów Zjednoczonych. - To dwudziestopięcioosobowe. ciało reprezentujące wszystkich Tatarów krymskich. W związku z wydarzeniami politycznymi na Ukrainie, ostatnie spotkanie odbyło się w Kijowie - mówił w Polskim Radiu 24 Nedun Usejnow z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Tatarzy krymscy Ukraina Krym

NASZ WYWIAD Lider Tatarów: Krym może się powtórzyć, Zachód musi działać

Był zakładnikiem Putina, bo miał dość odwagi, by mówić prawdę ma okupowanym Krymie. Obecnie dzięki wymianie więźniów między Rosją a Turcją, jest wolny, choć został wygnany z półwyspu. W rozmowie z portalem PolskieRadio.pl  jeden z liderów Tatarów krymskich, Ilmi Umerow, ostrzegał inne kraje przed losem Ukrainy, bo pewne procesy mogą być implementowane przez Rosję także gdzie indziej. Lider Tatarów podkreślał, że rozwój sytuacji w regionie zależy od naszych działań. 
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Ukraina Rosja Tatarzy krymscy Krym Unia Europejska Władimir Putin

NASZ WYWIAD "Wysiedlono cały naród. Dziś Tatarzy znów boją się wygnania"

Deportacja Tatarów Krymskich stała się doświadczeniem kształtującym świadomość narodu, centralnym punktem tożsamości narodowej – mówił Nedim Useinow, krymskotatarski działacz. Z Krymu do Azji Centralnej wysiedlono kilkaset tysięcy osób. Połowa z nich zmarła w wyniku chorób, głodu, złych warunków życia. 18 maja przypada 74.rocznica deportacji Tatarów Krymskich.
Zobacz więcej na temat:  deportacja Józef Stalin Krym Rosja Tatarzy krymscy Ukraina ZSRR Związek Radziecki NASZ WYWIAD

NASZ WYWIAD Lider Tatarów: Zachód nie może tracić czasu, jak za Hitlera

Przywódca Medżlisu Tatarów Krymskich Refat Czubarow: dla Putina Krym to viagra. Cały czas chce pobudzić rosyjski naród, twierdzi, że poprzez patriotyzm, choć wiemy, że to imperializm. A Krym, gdy wróci już w skład Ukrainy, powinien bazować na nowych zasadach prawnych. Przygotowujemy zmiany w konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Ukraina Władimir Putin Tatarzy krymscy Medżlis Refat Czubarow

TYLKO U NAS "Krym to osobista zabawka Putina, trzeba mu podnieść koszt"

Poziom życia w odczuciu zwykłych ludzi się pogarsza. Tak będzie dalej, bo celem nie jest poprawa życia ludzi, a użycie Krymu w celu wpływania na sytuację na Ukrainie, destabilizacji – mówił Nedim Useinow na debacie w rocznicę aneksji Krymu przez Rosję w PISM.  Denys Sawczenko apelował o misję monitorującą łamanie praw człowieka i o sankcje, Adam Eberhardt ocenił, że Krym wciąż jest dobrym paliwem dla reżimu Władimira Putina. Analitycy postulowali, by podnieść Rosji koszty aneksji Krymu.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Krym Ukraina Rosja Raport Białoruś Tatarzy krymscy