X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Dezinformacja jest sojusznikiem wirusa". Marszałek Sejmu apeluje do Rosji ws. fake newsów

27.03.2020 09:16
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w liście do Walentiny Matwijenko przewodniczącej Rady Federacji - wyższej izby rosyjskiego parlamentu - zaprotestowała przeciwko "próbom siania dezinformacji przez jednego z rosyjskich parlamentarzystów podczas walki z pandemią koronawirusa" - podało w piątek CIS.
Elżbieta Witek
Elżbieta WitekPAP/Leszek Szymański

"Nieodpowiedzialne zachowania jednostek tworzących fałszywy obraz rzeczywistości w imię doraźnych korzyści politycznych (…) podważają skuteczność naszych wysiłków, których celem jest walka o ludzkie życie" - podkreśliła Elżbieta Witek w liście dostępnym na internetowej stronie Sejmu.

Marszałek Sejmu zwróciła się do przewodniczącej izby wyższej rosyjskiego parlamentu z apelem o zdyscyplinowanie senatora Aleksieja Puszkowa, który - jak napisała Witek - "rozsiewał nieprawdziwe informacje, że strona polska odmówiła zgody na przelot na swoim terytorium rosyjskich samolotów z pomocą dla walczących z epidemią Włoch".


Witek zaznaczyła, że wniosek strony rosyjskiej w tej sprawie "nigdy do nas nie wpłynął". "Stąd tez senator Aleksiej Puszkow powinien publicznie zdementować podane przez siebie nieprawdziwe informacje w tej sprawie" - oświadczyła marszałek Sejmu.

Dodała, że liczy na współpracę z Walentiną Matwijenko. "Pani głos w tej sprawie niezmiernie pomógłby w walce z dezinformacją, która jest dzisiaj sojusznikiem wirusa zabierającego tysiące istnień ludzkich" - zwróciła się marszałek Sejmu do przewodniczącej rosyjskiej Rady Federacji.

W czwartek MSZ wezwało ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa. Rozmowa dotyczyła publicznej wypowiedzi rosyjskiego senatora Aleksieja Puszkowa, który zarzucił Polsce zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów przewożących pomoc medyczną do Włoch.

Biuro Rzecznika Prasowego MSZ poinformowało w czwartek, że podczas rozmowy ambasadora Rosji z dyrektorem Departamentu Wschodniego MSZ strona polska "wyraziła oburzenie absurdalnym zarzutem sformułowanym przez prominentnego rosyjskiego polityka". 


PAP/dad

Stanisław Żaryn: Rosja wykorzystuje pandemię, by wyjść z izolacji i znieść sankcje

27.03.2020 10:17
- Polska jest od lat celem ataków informacyjnych i działań propagandowych Federacji Rosyjskiej. W ostatnich latach to zjawisko zostało nazwane "wojną hybrydową". W tej wojnie Rosja wykorzystuje różnego rodzaju narzędzia, w tym narzędzia informacyjne. Chodzi o to, by destabilizować inne państwa. Mamy obecnie, przy okazji kryzysu związanego z pandemią, do czynienia z mocnym zintensyfikowaniem działań rosyjskich - mówi w rozmowie z portalem polityce.pl Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora służb specjalnych.